"Engin Kratzer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Engin Kratzer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Engin Kratzer

Yeniden Venus

WILLAMS ailesinde ilk çıkışı 2000 yılında, önce abla Venus yapmıştı. Venus, kaliteli vuruşları, kardeşi Serena’ya nazaran saha içindeki daha sakin davranışları ve istikrarlı oyunuyla 2000’li yılların başında bayan tenisine damgasını vurdu.

27 yaşındaki Venus, bu senenin ilk yarısında bileğindeki sakatlık nedeniyle doğru dürüst tenis oynayamadı.

Gelelim Venus’ün Fransız Marion Bartoli ile oynadığı altıncı Wimbledon finaline... Maç öncesi Venus mutlak favoriydi. Ancak onu bekleyen bir tehlike vardı. Daha önce hiç karşılaşmadığı Bartoli, backhand ve aynı zamanda forhand vuruşlarını iki elle yapabiliyordu. Üstelik yarı finalde 1 numaralı seri başı Justin Henin’i elemenin morali içindeydi. Tam anlamıyla kapalı kutu olan Bartoli’nin maç öncesi söylediği, "Kaybedecek hiçbir şeyim yok" şeklindeki sözleri de Venus’ü ayrıca strese sokmuştu.

Ne var ki, Venus eski günlerindeki gibi güçlü ve kararlıydı. Farklı bir tekniğe sahip tombul görünümlü rakibi önünde zaman zaman zorlanmasına rağmen, inanılmaz bir mücadele örneği göstererek kazanmayı bildi...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI