Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yeniden programlanın

Bazen neden, nasıl diye sormadan teslim olmak gerekir. Ben de bu hafta öyle yaptım ve kendimi Sangeeta’ya bıraktım. Beni yeniden programladı!

Her spiritüel, gelenek özümüzden yaşayabilmekten bahseder. Bu gerçekten ne anlama gelir? Bunu gerçekten bilen kimse var mı? Anlatılan işaretler ve yaşanan olaylar mı var ya da sadece tamamen deneyimlerle mi alakalı?

Özümüzden yaşamaya alıştıkça, hayatımız da daha tolere edilebilir olur, endişelerimiz ve gerginliklerimiz erir gider ya da en azından büyük yoğunlukta bizi boğmaz. Kısaca dış dünyamızın makrosunun içsel gerçeklerimizin mikrokozmik dengesi ile büyük bir lütuf (onur) tecrübe ederiz. Hayatımızın bir noktasında hepimiz bunu yaşamışızdır; peki ya bu onuru tüm hayatımız boyunca yaşasak? Hayat nasıl olurdu?

Kısa bir süre önce hayatını bu şekilde sürdüren bir hanımla tanıştım. Olumlu olumsuz hiçbir duygu onu rahatsız etmiyor gibi görünüyordu. Ondan fışkıran bir dinginlik, güven ve sakinlik duygusu hemen hissediliyordu. Guruluk gömleği giymiyor ya da herhangi bir dini özümsememiş; ama çok gerçek, ayakları yere basan, İş İdaresi Master’ı bulunan bir tıp doktoru... O dünyayı dolaşarak, insanlara Özlerine nasıl ulaşacaklarını ve hastalıkların, stresin, huzusuzlukların sebep olduğu illüzyonlar yerine Özlerinden gelen hayatı nasıl yaşayacaklarını öğretiyor.

Daha mutlu bir hayat mümkün

Çok basit teknikleri kullanan Dr. Sangeeta Sahi, bu kainatta çok daha ileri boyutlara erişebilmeniz için size beyninizi kötü düşüncelerden uzak bir duruma getirmenizi öğretiyor.

Beyniniz diğer boyutlarla etkileşim içinde olduğundan, farklı ışık ve sevgi frekansları fiziksel hücrelere ulaştığından ve hücrelerin daha yüksek frekanslarda titreşime geçmesine neden olduğundan, bilincinizin genişlemesine ve farkındalığınızın kaymasına yol açıyor.

Yaşamımızın yüzde 80’i farkında olmadığımız bir şekilde bilinçdışı alanda inanç ve programlarla yönetilir. Bunların farkına vardığımızda, Allah ile bağlantı kurabilir, bu program ve inançların ortaya çıkmasına ve tamamlanmasına şahit olur, sonrasında da seçtiğimiz yeni programların aktive olmasına hazırlanırız. Örneğin, hayatımızda daha fazla paraya sahip olmak ister ve biliçaltımızda "para şeytandır" veya "zengin insanlar çürümüş, kötü insanlardır" diye bir inanç taşırsak, yaşamımızda servet sahibi olmayı ya da bu serveti çekmeyi nasıl bekleyebiliriz? Bilinçaltımızda tutulan bu ve buna benzer aşk, güç, ilişkiler ve sağlıkla ilgili birçok inanç değiştirilebilir ve bizi yaşamak isteyeceğimiz daha mutlu, daha huzurlu bir hayata taşıyabilir.

Dr. Sangeeta Sahi, New Delhi-Hindistan’da, çoğu tıp doktoru olan bir ailede doğmuş. Ailesindeki dördüncü jenerasyon doktorlardan... Londra’da büyümüş ve çok küçük yaşlarda insanlardaki duygusal ve fiziksel hastalıkları çıkarabileceğini keşfetmiş. Uzun yıllar Hindistan, Himalayalar, Avrupa ve Amerika’da spiritüel master eğitimleri almış; kundalini yoga, reiki, pranik iyileştirme, nefes teknikleri, vücut çalıştırma teknikleri konularını öğrenmiş.

Daha sonra spiritüel tekniklerin bilimsel dayanaklarını dünyanın en iyi kuantum fizikçilerinden ve biofizikçilerinden öğrendiği New York ve Amerika’nın birçok farklı eyaletlerinde yaşamış. Kuantum ve lüks endüstrinin vibrasyonel alanlarına hakim olmasını sağlayan master derecesini de Paris’te "lüks marka tüketimi" konusunda tamamlamış. Yani oldukça ilginç bir eğitim ve hayat görüşüne sahip!

Dr. Sangeeta Sahi, genellikle Londra’da yaşıyor. Ancak insanlara kuantum teknolojilerini kullanarak nasıl daha mutlu, sağlıklı, huzurlu ve dolu dolu bir yaşam sürebileceklerini öğretmek için dünyayı dolaşıyor. İstanbul’a ise özel bir tutkusu var. 5 Kasım’a kadar da Temel Theta’yı öğretmek için İstanbul’da olacak (2,3,4 Kasım). Aynı zamanda insanlarının önünü tıkayan ve bereketli bir yaşam sürmelerine engel olan blokları keşfedip ortadan kaldırmayı amaçlayan "Para ve İlişkiler" üzerine bir workshop gerçekleştirecek.

Dr. Sahi ve çalışmaları hakkında bilgi için www.genuinehumanbeing.net sitesini ziyaret edin. Derse katılım ve özel randevular için 0532 412 42 85’i arayın.
X