Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yeniden cephe açıyor

  Ardıç AYTALAR - Taner YENER İSTANBUL
  24.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP’nin son kurultayında Deniz Baykal’ın karşısına genel başkan adayı olarak çıkan ancak seçimi kaybeden Mustafa Sarıgül ve ekibi, seçim sonuçlarının ardından çalışmalarına yeniden hız verdi.

  CHP’den ayrılan eski milletvekilleri Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün makamında dün bir araya geldi. Aralarında Hikmet Çetin ve Hasan Aydın’ın da bulunduğu grup, ileriye dönük stratejileri tartıştı. Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sürekli toplantı halinde olduklarını belirten Sarıgül, bugün de Ankara’da bir grupla buluşacaklarını söyledi. Sarıgül, saat 10.30’daki toplantıya katılacak isimleri tam olarak bilmediğini belirterek, "Sosyal demokratların yeni bir genel başkana ihtiyacı yok. Sosyal demokratların yeni bir başbakan adayına ihtiyacı var" dedi.

  ÇETİN DE VAR

  Seçim sonuçlarının değerlendirileceği Ankara’daki toplantıya Hikmet Çetin, Onur Kumbaracıbaşı, Hasan Aydın, Celal Doğan, Adnan Keskin gibi sosyal demokrat hareketin önde gelen isimleri ve çok sayıda muhalif CHP’linin katılması bekleniyor. Sarıgül’ün bundan sonraki süreçte nasıl bir strateji izleyeceğinin de gündeme geleceği toplantı sonrasında grup, Deniz Baykal’a istifaya çağıracak.

  SARIGÜL GÖREVE

  İstanbulun çeşitli ilçelerinden gelerek, Şişli Belediyesi önünde toplanan yaklaşık 300 CHP’li pankart ve sloganlarla Baykal’ı istifaya, Sarıgül’ü göreve çağırdı. Partililere hitaben belediye binası önünde konuşan Sarıgül, CHP’nin içinde bulunduğu durumu hak etmediğini belirtti, "Bu sonuç, CHP’nin halktan ve haktan uzaklaşmasıyla tecelli etmiştir" dedi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı