İZMİR HABERLERİ

YENİDEN-Buca Hastanesi'ne KBRN Ünitesi

DHA
01.04.2016 - 11:28Son Güncelleme :
DHA

YENİDEN

Sayın Yaziişleri Müdürüleri,
Kaynağından yapılan düzeltme nedeniyle haberi yeniden yayınlıyoruz
------------------------------------------------------------------------------

İZMİR Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi bünyesinde, kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer tehdit ve tehlikelere karşı halkın sağlığını korumak için 'KBRN Ünitesi' oluşturuldu.
Çevrenin ve canlıların kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer ajanların yol açtığı tehlikelerden dolayı olumsuz bir şekilde etkilenmesi durumlarında hayati bir işleve sahip olacak olan ve hastaların arındırıldığı KBRN Ünitesi, Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde hizmet vermeye hazır hale geldi. Hizmete giren KBRN Ünitesi ile kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer tehdit ve tehlikelere karşı halkın sağlığının korunması, can kaybının en aza indirilmesi, gerekli tedbirlerin alınması ve olası KBRN vakalarında tedavinin en hızlı şekilde yapılması amaçlanıyor.
KBRN Ünitesi hakkında bilgi veren Hastane Yöneticisi Op. Dr. Hilmi Güngör, "Yenilenme çalışmalarına yeni bir ünite daha ekleyen hastanemiz, artık olası KBRN tehlikelerine de hazır. KBRN Ünitesi konusunda uzman teknik ekip tarafından yönetmeliğe en uygun şekilde hayata geçirildi. Olası kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer yaralanmalarda hastayı arındırmak ve diğer tedavilerinin devamını sağlamak amacıyla kurulan Dekontaminasyon ünitemizde hastaların elbiselerinin çıkartılması, vücudunun yıkanılarak zararlı atıklardan arındırılması ve hastaneye alınması işlemleri yapılacak. Bu sayede çevrede bulunan diğer hastaların ve sağlık personelinin kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer kalıntılardan zarar görmesi engellenmiş olacak. Ünitemizin yapımında emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden YENİDEN-Buca Hastanesi'ne KBRN Ünitesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2016 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YENİDEN-Buca Hastanesi'ne KBRN Ünitesi haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:44
  • Guneş
   07:21
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:31
  • Yatsı
   19:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı