Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Yeniden askere gitmek istiyoruz’

  Ergün AYAZ/İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  11 Ekim 2007 - 14:16Son Güncelleme : 11 Ekim 2007 - 14:16

  PKK'lı teröristlerin 13’ü Gabar Dağı’nda olmak üzere 15 askerimizi şehit etmesinin ardından tüm yurtta başlayan öfke giderek büyürken, İzmit’te daha önce vatani görevlerini yapmış 50 kişilik grup, ellerinde bayraklarla Askerlik Şubesi’ne yürüyerek yeniden askere alınmalarını istedi.

  Kendilerine ‘Yenidoğan Gençleri’ adını veren 50 kişilik grup, İzmit’in Yenidoğan Mahallesi’nde D- Karayolu Çetin Emeç Üstgeçidi altında toplandı. Ellerinde bayraklar bulunan grup, buradan İzmit Askerlik Şubesi’ne doğru yürüyüşe geçti. D-100 Karayolu boyunca ‘Kahrolsun PKK’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘En büyük Türkiye, en büyük asker‘ şeklinde sloganlar attı.

  Araç sürücülerinin durarak yol verdiği, güzergahtaki binalarda bulunan vatandaşların camlara çıkarak da alkışlarla destek verdiği grup İzmit Askerlik Şubesi önüne geldi. Burada, Askerlik Şubesi’nde görevli nömetçi subay Binbaşı Altan Büyükbayram’a bayrak ve yeniden askere alınmaları için dilekçe veren grup adına konuşma yapan Kemal Yılmaz, “Biz askerliğimizi yaptık ama, her zaman Vatan görevi için hazır askeriz” diyerek şunları söyledi:
  “Kalleş terör örgütünün hain pususunda şehit olan 15 Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk Ulusu’na başsağlığı diliyoruz. Bu topraklarda masum insanların kanıyla beslenen adi yaratıklar, çirkin emellerine asla ulaşamayacaklarının bilincinde olmalıdır. Bu kahpe örgüt saldırılarına karşı, gençler olarak vatanın bize ihtiyaç duyduğu her an seve seve şehitlerimizin çizdiği yoldan tıpkı onlar gibi şehit olmaya, peygamber ocağında tekrar silah altına girmeye hazırız. Millet olarak şanlı ordumuzun kararlı tavrından gurur duyuyoruz. Tüm olanaklarımızla biz de bu kararlı tavra fiilen silah altına girerek katılmak istiyoruz.”
  Grup, değerlendirilmeye alınacağı belirtilen dilekçelerini teslim ettikten sonra Askerlik Şubesi’nden ayrıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı