« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeniden aday olacak!

Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, olağan genel kurulda yeniden başkanlığa aday olacağını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Uysal AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2012 Londra Olimpiyatları'nın judo açısından başarısız geçtiği itirafında bulunan Uysal, seçimlerin sadece bu açıdan değerlendirilmesi durumunda, diğer önemli başarıların üzerinin örtülmüş olacağını söyledi.

2008'de göreve geldiğinde federasyonun 30-35 arasında il temsilciliği bulunduğunu, bu sayıyı 4 yıl içerisinde 72'ye çıkararak judo sporunun Türkiye'nin dört bir tarafına yayılmasını sağladıklarını belirten Uysal, federasyonu 4 yıl öncesine göre organizasyon, kurs, malzeme gibi birçok konuda açık ara ileriye taşıdıklarını ifade etti.

Uysal, sözlerine şöyle devam etti: “Camiamız yapılanların farkında. Delegelerimizin yüzde 95'i bizi destekliyor. Dünya ve Avrupa şampiyonalarında önemli dereceler aldık. Olimpiyatlara da üst seviyede katılıp madalya almak isterdik. Diğer konularda ne kadar başarılı olursanız olun 4 senenin sonunda olimpiyatlardaki neticeye bakılıyor.

Londra-2012'de iki sporcumuzdan da madalya beklentimiz vardı. Ancak, istediğimiz performansı gösteremediler. Ben, burada federasyon başkanı olarak üzerime düşeni yaptım. Ne istedilerse yerine getirdim. Sahaya çıkıp yarışacak halim yok. Sonuç olarak judo camiası tekrar aday olmamı istedi. Bende, heyecanımı kaybetmediğim için yola devam etme kararı aldım.”

-Antrenörler, yabancı teknik adamlara emanet edilecek

Seçimlerin ardından tekrar göreve gelmeleri durumunda, üç konuya ağırlık vereceklerini dile getiren Uysal, öncelikle kulüp ve milli takım antrenörlerini eğitmeleri için yurt dışından antrenör getireceklerini söyledi.

Uysal, sponsorluk konusuna daha fazla vakit ayıracağını, milli takımda kazınılan madalya sayısını artırmak için de özel çalışmalar yapacaklarını ifade ederek, “Milli takımlarda çalışma programları antrenörlerin inisiyatifine bırakılmayacak” diye konuştu.

Fatih Uysal, milli takımların bütün antrenman programlarını kendilerinin akademisyenlerle birlikte hazırlayacağını anlattı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz