Ege Haberleri

EGE

  Yeni Zelanda'dan Gelibolu'ya dört gemi ziyaretçi

  Doğan ZELOVA / GELİBOLU (Çanakkale), (DHA)
  18.01.2012 - 16:06 | Son Güncelleme: 18.01.2012 - 16:17

  Yeni Zelandadan Geliboluya dört gemi ziyaretçi

  ÇANAKKALE Kara Savaşları'nı Anma Törenleri öncesinde kente gelen Yeni Zelanda ve Avustralyalı heyet, Gelibolu'da 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Raif Akbaş ve CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Özacar'la görüştü.
  Avustralyalı Muharip Gaziler Bakanlığı Müsteşarı Ian Campbell, Yeni Zelanda Gazi İşleri Genel Müdürü Rick Ottaway, Avustralya Hava Kuvvetlerinden emekli hava mareşali Angus Houston, Yeni Zelanda Ankara Büyükelçisi Taha Macpherson, Avustralya Büyükelçiliği Gazi İşlerinden Sorumlu Müsteşar Ian Fletcher ve Savunma Ataşesi Albay David Stevens, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar'ı makamında ziyaret etti. Anzak heyeti, Çanakkale Kara Savaşları'nın 97. yıl kutlamalarına ilişkin Başkan Özacar'la fikir alışverişinde bulundu.
  Başkan Özacar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Dostlarımız burasını vatanları gibi görüyor. Bizim de kendilerini gönülden kucakladığımızı ve her zaman kapımızın açık olduğunu bilmelerini istiyoruz” dedi.
  Yeni Zelanda Ankara Büyükelçisi Taha Macpherson da 97. yıl kutlamaları katılmak için deniz yoluylada 4 gemi dolusu ziyaretçinin geleceğini söyledi.
  Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, konuklara ilçeyi anımsatan çeşitli hediyeler verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı