« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni "Yüksel'en Yıldız" Emel Dereli

"Yükselen Yıldızlar" bireysel sponsorluk programı kapsamında desteklenen başarılı atletlere gülle atmacı Emel Dereli de eklendi.

İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Genç yaşına rağmen, gülle atma sporundaki başarıları ile adını atletizm tarihine yazdırmaya hazırlanan Emel Dereli, Yüksel İnşaat Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen imza töreni ile yeni "Yükselen Yıldız" oldu.

Yükselen Yıldızlar projesi ile 2009 yılından bu yana bireysel sponsorluk desteği alan, Londra Olimpiyatları'nda bayanlar 100 metre barajını geçen ilk temsilcimiz Nimet Karakuş ile heptatlonda Yıldızlar Türkiye rekortmeni Pınar Aday da imza töreninde Dereli'yi yalnız bırakmadı.

"Yükselen Yıldızlar" projesi, performansları ve dereceleri ile dikkat çeken genç atletlerin atletizm sporunda daha büyük başarılara imza atarak, hem Türk atletizminin gelişimini hem de atletizm sporunun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak amacıyla 2007 yılından bu yana Yüksel İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. Başarılı dereceleri ile dikkat çeken yeni Yükselen Yıldız Emel Dereli, gülle atma kategorisinde 18:87'lik derecesi ile Türkiye rekorunun sahibi olmuştu. Mart ayında İstanbul'da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden en genç atlet olan Dereli, geçtiğimiz günlerde Slovenya'da yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Gençler Yarışmaları'nda kazandığı altın madalyayla da başarılarını taçlandırdı.

YÜKSELEN YILDIZLAR PROJESİ:

Yükselen Yıldızlar projesi, atletizme verdiği gönüllü destekleriyle öncü Yüksel İnşaat tarafından, Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları kapsamında 2007 yılından bu yana yürütülüyor. Proje kapsamında; Yılmaz Sazak Organizasyon Komitesi tarafından yapılan seçmeler doğrultusunda, yarışmalarda sergiledikleri başarılı performanslarıyla dikkat çeken, "gelecek vaat eden" genç atletler seçilerek, başarı grafikleri göz önünde bulundurularak, bireysel sponsorluk desteği sağlanıyor. 2007 yılında uluslararası arenadaki büyük başarılarıyla ülkemizi gururlandıran genç atletlerden Burcu Ayhan ve Toros Pilikoğlu Yükselen Yıldız olarak projenin temelini attılar. 2009 yılından bu yana ise atletizmin genç yetenekleri Pınar Aday ve Nimet Karakuş YÜKSELen Yıldızlar olarak Yüksel İnşaat desteğiyle atletizm kariyerlerini devam ettiriyorlar. 2012 yılında ise bu başarılı ekibe Emel Dereli de dahil oldu.

YÜKSELEN YILDIZLAR BAŞARILARI İLE ÜLKEMİZİ GURURLA TEMSİL EDİYOR

Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları'ndaki başarılı performansları ile keşfedilip desteklenen "Yükselen Yıldızlarımız" Nimet Karakuş ve Pınar Aday uluslararası arenadaki başarılı dereceleri ile göğsümüzü kabartıyor.

1993 doğumlu Nimet Karakuş, geçtiğimiz aylarda yapılan Balkan Gençler Şampiyonası'nda 100 metreyi 11:33 saniyede koşarak Türkiye Rekoru kırdı ve olimpiyatlarda 100 metre barajını aşan ilk Türk kadın atlet olarak Londra Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil etti. Pınar Aday ise, Balkan Gençler Şampiyonası'nda uzun atlamada 6.11 derecesiyle Balkan Şampiyonu oldu. Ayrıca Eskişehir'de düzenlenen yarışlarda heptatlon branşında 5614 puanla Gençler Türkiye Rekoru'nu kırdı.

Bunun yanı sıra 2012 Londra Olimpiyatları'nda bayanlar 1500m kategorisinde ülkemizin adına altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin ile aynı kategoride gümüş madalya kazanan Gamze Bulut da geçmiş yıllarda Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları'nın parlayan yıldızları arasındaydı.

Yüksel İnşaat, milli atlet Emel Dereli'ye sponsor oldu
         
Yüksel İnşaat, Yılmaz Sazak Uluslararası  Atletizm Yarışmaları kapsamında “Yükselen Yıldız” belirlediği milli atlet Emel  Dereli'ye sponsor oldu.

Yüksel İnşaat Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen ve firmanın destek verdiği  milli atletler Nimet Karakuş ile Pınar Aydın'ın da katıldığı törende, gülle atma  branşındaki başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çeken Emel Dereli ile  sponsorluk anlaşması imzalandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz