SAKARYA HABERLERİ

Yeni yolun yüksekliğine tepki gösterdiler

DHA
27.04.2017 - 15:27Son Güncelleme :
DHA

Aziz GÜVENER/ADAPAZARI(Sakarya), (DHA) - SAKARYA'nın Erenler İlçesi'nden D-100 Karayolu'na bağlanacak yolda kot farkı nedeniyle evlerinin sular altında kalacağını ileri süren vatandaşlar yolun alçaltılmasını istedi.

Erenler İlçesi'nden D-100 Karayolu'na bağlanacak olan Yavuz Sultan Selim Caddesi'nde yapım çalışmaları devam ederken bölgede yaşayan bir grup vatandaş tepki gösterdi. 7065. ve 7067. Sokak'ta yaşayan vatandaşlar, yolun kotu 2 metreye kadar ulaşacağı için evlerinin yağışlar sonrası sular altında kalacağını ileri sürdü. Bölgede yaşayan Ali Şükrü Yavuz her yağış sonrası evlerine botlarla girdiklerini ifade ederek, "30 senedir bu mahallede oturuyorum. Her yağmur yağışında botlarla evimize girdik. Bu yol bu şekilde yüksek olursa acaba o zaman nasıl gireceğiz? Bu evlerin parasını bize verecekler mi? Ben böyle bir yol yapımı görmedim. Yetkililer kimse gelsinler yolu kontrol etsinler. Evlere de baksınlar, ona göre bu yolu alçaltsınlar" dedi.

70 yaşındaki Hava Muhçu caddenin yapılması durumunda evlerinin suya gömüleceğini belirterek, yolun alçaltılmasını istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Yeni yolun yüksekliğine tepki gösterdiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni yolun yüksekliğine tepki gösterdiler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı