BURSA HABERLERİ

Yeni Yıldırım’da Öncelik İnsan

IHA
21.09.2015 - 15:55Son Güncelleme : 21.09.2015 - 15:56

‘YENİ YILDIRIM’I İNŞA EDERKEN ÖNCELİKLERİNİN YOLLAR BİNALAR YAPMAK OLMADIĞINI VURGULAYAN YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, "ÖNCELİĞİMİZ SAĞLIKLI VE MUTLU NESİLLER YETİŞTİREREK, İLÇEMİZİN ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ İNŞA ETMEK" DEDİ.

IHA

‘Yeni Yıldırım’ı inşa ederken önceliklerinin yollar binalar yapmak olmadığını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Önceliğimiz sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirerek, ilçemizin ülkemizin geleceğini inşa etmek" dedi.
Geleceğin Yıldırım’ını inşa etmenin sağılıklı donanımlı ve mutlu nesiller yetiştirmekle mümkün olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, bu bilinçle hizmet ürettiklerinin altını çizdi. Çocukların ve gençlerin sağlıklı fertler olarak yetişmesi için uygulamaya koydukları spor şehri Yıldırım projesiyle ilçedeki binlerce insanı sporla buluşturduklarını aktaran Başkan Edebali, "Çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan uzak tutabilmenin en önemli yönetmelerinden birisi spor.
Kurslarımızla kişisel gelişimlerine ve donanımlı fertler olarak yetişmelerine katkı sağlıyoruz. Yine YIL-MEK bünyesinde kurslarımız ile başta gençlerimiz ve kadınlarımız olmak üzere insanlarımızın meslek sahibi olması için çaba sarf ediyoruz. Yine onlarca kursiyerimizin bulunduğu Erguvan Halk Oyunları Topluluğu’nda hem gençlerimiz eğitim alıyor hem de kültürümüz yaşatılıyor. İlçemizin vizyon projelerinden birisi olarak kabul ettiğimiz Yıldırım Akademi’nin ilk mezunlarından dereceye giren öğrencilerimizi Balkan Gezisi’ne gönderdik. Aldıkları eğitimle kişisel gelişmelerine katkı sağlarken aynı zamanda onlara yeni kültürler, yeni ülkeler tanıma imkanı sunduk" ifadelerini kullandı.
Göreve geldikleri ilk günden itibaren ’insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışı ile hizmet ürettiklerini dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Önemli olan yollar, binalar yapmak değil, sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirerek, ilçemizin ülkemizin geleceğini inşa etmek. Bundan dolayı bizim önceliğimiz insan ve tüm çabamız insanlarımızın mutluluğuna mümkün olduğunca katkı sunmak. Ne hizmet üretirsek üretelim, iyi yetişmiş bir nesil olmazsa sürdürebilir bir başarı kazanmış sayılmayız" diye konuştu.
İlçede okuma-yazma bilmeyen kimse kalmasın diye ‘Eğitim Öğretim Seferberliği’ projesinin yanı sıra çocukların yaşadıkları ilçenin tarihi ve kültürel özelliklerini öğrenmesi maksadıyla başlattıkları boyama kitabı projesinin de hedefine ulaştığını aktaran Başkan Edebali, “Ayrıca modern dünyanın en önemli gereksinimlerin biri olan yabancı dil konusunda da adım attık. Yıldırım’da yabancı dil bilinme oranını arttırmak için Bursa Teknik Üniversitemiz ile yabancı dil protokolünü imzaladık. Diğer yandan ise ilçemizde eğitim gören 120 bin öğrencimiz arasında resim ve kompozisyon yarışmaları düzenleyerek eğitimin tamamlayıcı unsurları sosyal-kültürel alanda katkı sunduk. ‘Değerlisin Sağlıklı Kal’ projemiz ile Çağın en önemli sorunlarının başında gelen madde bağımlılığı konusunda topyekûn bir mücadele başlattık. Geleceğimizi körelten bu sorunun tabanına inerek çözmek adına projemiz büyük önem arz ediyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Yeni Yıldırım’da Öncelik İnsan hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Eylül 2015 tarihinde saat 15 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Yıldırım’da Öncelik İnsan haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:08
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı