Gündem Haberleri

  Yeni yılda tiyatrolara zam

  Hürriyet Haber
  22.12.2009 - 09:49 | Son Güncelleme:

  Bu yıl kuruluşunun 60. yılını kutlayan Devlet Tiyatroları, yeni yıla zamla girecek. Buna göre, Ocak 2010’dan itibaren tam biletler 6 TL yerine 10 TL’den, indirimli biletler ise 4 TL yerine 6 TL’den satışa sunulacak.

  Bu yıl kuruluşunun 60. yılını kutlayan Devlet Tiyatroları, yeni yıla zamla girecek. Buna göre, Ocak 2010’dan itibaren tam biletler 6 TL yerine 10 TL’den, indirimli biletler ise 4 TL yerine 6 TL’den satışa sunulacak.

  Bu yıl kuruluşunun 60. yılını kutlayan Devlet Tiyatroları, yeni yıla zamla girecek. 2003 yılından bu yana bilet fiyatlarını değiştirmeyen DT, bu kuralı 2010’da bozuyor. DT seyircisi, Ocak ayından itibaren, oyunları zamlı tarifeden izleyecek.

  ANKA’nın edindiği bilgilere göre, DT yeni yılda bilet fiyatlarına yüzde 65’in üzerinde zam yaptı. Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Adana, Antalya Devlet Tiyatroları ve bölgelerindeki bilet tarifelerini tam 6 TL, indirimli 4 TL olarak uygulayan DT, Ocak 2010’dan itibaren biletleri tam 10 TL, indirimli 6 TL’den satışa sunacak. Buna göre, 2 Ocak’ta sahnelenecek tüm oyunlar zamlı tarifeden izleyicisiyle buluşacak.

  Trabzon, Diyarbakır, Van, Erzurum, Sivas, Konya Devlet Tiyatroları ve bölgelerinde ise tam bilet fiyatları 5 TL, indirimli 3 TL olacak. Bu bölgelerdeki biletler, tam 3 TL, indirimli 2 TL idi.

  MÜZİKALLER YÜZDE YÜZ ARTTI

  Yeni yılda müzikaller de zam gördü. Eski tarifede, tam bilet fiyatı 7,5 TL, indirimli bilet fiyatı 5 TL olan müzikallerde, Ocak’tan itibaren tam biletler 15 TL, indirimli biletler ise 9 TL’den satışa sunulacak. Böylece, müzikallerde tam bilet fiyatı yüzde yüz zamlanmış oldu.

  ÇOCUK OYUNLARI 4 TL

  DT, en düşük fiyatı uyguladığı çocuk oyunları biletlerini de zamlı satışa sunacak. Çocuk oyunları yeni yılda 2 TL’den 4 TL’ye çıkacak. Trabzon, Diyarbakır, Van, Erzurum, Sivas, Konya Devlet Tiyatroları ve bölgelerinde ise çocuk oyunları 2 TL’den izlenebilecek. Eski tarifede bu bölgelerde, çocuk oyunları 1 TL idi.

  60. YILDA 60 YENİ OYUN

  Bu sezon, toplam 60 yeni yerli oyunun dünya prömiyerini yapacak olan DT, 60 sahneye ulaşma hedefini de sürdürüyor. Repertuarında ilk kez sahnelenecek oyunların yanı sıra, eserleriyle ilk kez sahne ışıklarına çıkacak yazarlara da yer veren DT, daha önce oynanmamış 20 genç yazarın eserlerini de seyircisiyle buluşturuyor.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı