"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Yeni yıl Başkent’e teğet geçti

SAYIN Melih Gökçek, 2011 bitti, yeni bir yıla giriyoruz, girdik, haberin var mı? Bunu başkentlilerden neden saklamaya çalışıyorsunuz?

Yeni bir yıl, dünyanın her yerinde yeni umutların taşındığı, güzelliklerin, ışıltıların beklendiği bir zaman dilimidir. Bunun için hem kentler hem insanlar süslenir, şölenler, eğlenceler düzenlenir.
Türkiye’nin başkentinin Belediye Başkanısınız, sayenizde Ankara yeni yıla teğet geçiyor.
Gazetelerde sadece Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’ın açıklamasını gördüm. Kendi sorumluluk bölgesini (özellikle Sakarya, Yüksel cad,) ışıklandırdıklarını, hem Sakarya’da, hem Lozan Park’ta yılbaşı konserleri düzenlediklerini açıkladı.
Bu yeter mi Sayın Gökçek, en sıradan günlerde dev afişler asıp, konserler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı yılbaşı gelince neden masaların altına saklanıyor, kayboluyor?
Başkentimizin ana caddelerini, bulvarlarını meydanlarını süslemek, ışıklandırmak, Ankaralıların yılbaşı kutlamalarına zemin ve imkan hazırlamak neden aklınıza gelmiyor?
Cumhuriyetin başkentini yeni yılda böyle sahipsiz, yetim, kimsesiz bırakmaya ne hakkınız var? Bu tutumunuz Ankaralıları cezalandırmanın başka bir şekli değil mi?
Yoksa siz de, Noel Baba efsanesini bahane edip yeni yıla tavır koyan Keşan Müftüsünün eylemine mi destek veriyorsunuz?
Başkent halkı bunu hak etmiyor.
Ahmet UZUNKÖPRÜ

Atakule ışıklandırıldı ama bir de içeri bakın

30 ARALIK 2011 tarihinde köşenizde yazısı yayınlanan Ertan Doğan adlı okurunuz, Atakule’nin ışıklandırılmış olmasını “Atakule, kendisi kadar güzel ışıklandırmaya kavuştu” şeklinde nitelendirerek ilgili herkese teşekkür ediyor. Dıştan gece manzarası bu iken, övgü sahibinin Atakule çarşısının içini gezip gezmediğini bilmiyorum. Hemen söyleyelim ki, bir nikah salonu ve market dışında çarşıda yer alan 90 dükkanın hemen hemen tamamı işsizlikten kapanmış ve ‘bir hayalet çarşı’ durumundadır. Keşke Atakule’nin ışıklandırması biraz loş olsaydı da çarşı içindeki dükkanlar cıvıl cıvıl müşterilerle dolup taşsaydı.
Nejat MORAL

Pis sular

YAŞAMKENT sakini Prof. Dr. F. Tahir Aksoy yazıyor:
Yaşamkent mahallesinin en büyük caddesi 3222. Caddedir (eski 50. Cadde). Her yağmur yağdığında bu caddede kimi yan caddelerden gelen suların da katılımı ile seller oluşmaktadır. Ancak uzun bir süredir yağmur yağmasa dahi bir kanaldan cadde üzerine sızan kötü kokulu pis sular caddenin bir bölümünde devamlı olarak açıktan akmaktadır.
Sayın ilgililerin bilgilerine arzederim.
Prof. Dr. F. Tahir Aksoy
X