« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni ürünler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Deniz diplerini merak edenlere

Tek kişilik C-Quester denizaltı aracıyla 45m derinliğe kadar dalmak mümkün. Sevimli aletin ayrıca iki kişiliği de var. Pilleri 12 saat içinde şarj olan denizaltı ile 2,5 saat su altında kalınabiliyor. Fiyatı: 55.000 Avro.

Bilgi için: www.diseno-art.com

Antibakteriyel fare

Üzerlerinde antibakteriyel bir kılıf bulunan M-ABUR bilgisayar fareleri, hijyene önem verenler tarafından sevileceğe benziyor. Mikrop taşımayan farelerin görünüşleri de gayet hoş çünkü. 800dpi fare 58.4x95x35mm boyutlarında, kablosu ise 1,5m uzunluğunda. Dört farklı pastel renkte üretilen farelerin fiyatı yaklaşık olarak 33 Euro.

Bilgi için: www.fareastgizmos.com

Flame 5 akıllı ceket

Flame 5 ceketi gerçekten de çok marifetli. Neler mi yapabiliyor? Bir kere Bluetooth fonksiyonlu, çağrıların veya SMS mesajlarının kimden geldiğini görebiliyor ve dahası telefon eden kişiye göre de bedeninizin farklı yerlerini ısıtıyor.

Bilgi için: www.richardetter.net

Bahçe yolunu aydınlatmak için

Bahçe yolunu ya da kapı önünü aydınlatmaya yarayan bu LCD tuğlalar, güneş enerjisiyle çalıştığı için elektrik tüketmiyor. Ancak pek de ucuz sayılmazlar. Tek LCD tuğlanın fiyatı: 60 Dolar.

Bilgi için: www.herringtoncatalog.com

Büyüklere Tagmagotchi

Birkaç sene önce çok moda olan Tagmagotchi bebekleri şimdi yetişkinler için üretildi. Bu oyuncakta amaç sanal eşi hediyelerle, komplimanlarla vb mutlu etmek. Sanal eş ne kadar memnun olursa o kadar çok puan birikiyor. Seçilen eş sıkıcı olmaya başladığında ona kötü davranarak çöle göndermek ve onun yerine sekiz eşten birini seçmek mümkün.

Sudokulu USB çubuğu

Imation firmasının Sudoku-USB çubuğu, Sudoku meraklılarına bu oyunları herhangi bir işlemcide oynamalarına izin veriyor. USB 2.0 çubuğunun içinde ayrıca iki oyun daha var. 256MB’tan 2GB’a kadar değişen kapasiteye sahip USB çubuğunun fiyatı 35 Dolardan başlıyor.

Bilgi için: http://gearlog.com

Levi’s iPod pantolonu

Levi’s uzun zamandır ilginç tasarımlarla dikkat çekiyordu zaten. Son olarak iPod’a uygun cepleri bulunan bir model çıktı karşımıza. Pantolonun Apple’ın MP3 çalıcısına uyumlu bir girişi ve dört yönlü bir kumanda kolu var. iPod cebi, şişkinlik yapmayacak şekilde tasarlanmış. "Levi’s RedWire DLX Jeans" pantolonunun 2006 sonbaharında yaklaşık olarak 200 Dolara satışa sunulması bekleniyor.

Kablo karmaşasına son

Bluetooth teknolojisine rağmen hálá kablolu alet kullanmaya devam edenler, bedenlerinde kabloların karışmasını istemiyorlarsa, kabloları özel yuvasında düzen içinde taşıyabilirler. Cordgo olarak adlandırılan kablo toplayıcısının fiyatı: 10 Dolar.

Bilgi için: www.cordgo.com

Radyolu güneşlik

Radyo, enerjisini güneşliğin üzerindeki hücrelerden alıyor. Güneş hücresinin kenarında ise özel yuvası içinde anten bulunmakta. Radyonun sesi güneşliğin kenarındaki hoparlörlerden dinleniyor. Fiyatı: 26.50 Dolar.

Bilgi için: http://blog.scifi.com.tech

Dizüstü bilgisayarına kart okuyucu

Elecom firmasının MR-PCA12 aleti dizüstü bilgisayarına takılarak SDHC, SD, Smart Media, Memory Stick, Memory Stick Pro ve daha bir çok kartı okumaya izin veren bir PCMCIA-kart okuyucu. Ancak bazı kartlarda adaptör gerekiyor. Kart okuyucu Japonya’da Eylül ayından itibaren yaklaşık olarak 28 Euro’ya satılacak.

Bilgi için: www.elecom.eu.com

Bunları da Beğenebilirsiniz