« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni ürünler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yaşasın hareket özgürlüğü

Uyku tulumu kullananlar bilir. Sıcacık tulumunun içine girince bir daha içinden çıkmak zordur. Hele bir de yattığınız yer soğuksa. Giysi gibi kol ve bacak yerleri bulunan SELK’BAG kullanıcıya sonsuz hareket özgürlüğü kazandırıyor. Böylece uyku tulumunu çıkarmadan, kalkıp dolaşabilir ve her türlü ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Bilgi için: www.thecoolhunter.net

Kağıt israfına eğlenceli çözüm

Konuşan tuvalet kağıdı tutacağı şu şekilde çalışıyor: Kağıdı çekmeye başladığınızda aletten : "Çok fazla kağıt kullanma" ya da "Ellerini yıkamaya unutma" gibi bir mesaj duyuluyor. Üretici firmanın açıklamasına göre alete dilediğiniz mesajları yükleyebiliyorsunuz. Sizi ziyarete gelen kayınvalidenizi kızdırmak istemiyorsanız tutacağın bu işlevini iptal etmek mümkün. Ama yok benim istediğim de zaten bu diyorsanız bırakın çalışsın o zaman. Fiyatı: 20 Dolar.

Bilgi için: www.talkkingtp.com

Hepsi bir yerde

Akşamları işten eve dönen erkekler ceplerini, kadınlar ise çantalarını boşalttıkları zaman ortaya bir yığın eşya çıkar. Cep telefonu, kalem, MP3 çalıcısı, cüzdan otomobil anahtarı, bozuk para, kredi kartı, vs. Multipot olarak satılan saksı biçiminde bu lamba tüm bu ıvır zıvır eşyaları bir araya toplayarak büyük kolaylık sağlıyor. Üstelik kapağında bulunan prizler sayesinde elektronik aletleriniz de şarj oluyor. Fiyatı: 289 İsviçre Frangı.

Bilgi için: www.sharperimage.ch

Her yerde çalışıyor

Kablosuz "Gyration Mouse" bilgisayar faresi ilk bakışta bir kayıt cihazını andırıyor. Ama diğer fare modellerine karşın masa gibi herhangi bir düzleme bağımlı değil. Bu fareyi havada bile kullanabiliyorsunuz. Alet havada hareket ettirildiğinde USB alıcı modülünden yaklaşık on metre uzakta bile olsa çalışıyor. Ancak fareyi kullanabilmek için GyroTools Media Control Windows yazılım paketi gerekli. Farenin üzerindeki bir tuş ("Swipes") üç boyut ayarını etkinleştirdikten sonra fare 60 komutu yerine getirebiliyor. Fiyatı: 99 Avro.

Bilgi için: www.thomson.de

MP3 çalıcınız nasıl koksun?

İCool olarak satışa kullanılan MP3 çalar 256MB, dahili bellek ve SD girişi gibi teknik özellikler dışında kokulu alternatifler de sunuyor. Çocuklara yönelik tasarlanmış aletin, çikolata, gül, limon, çilek, kiraz ve yaban mersini kokan modelleri mevcut.

Bilgi için: www.akihabaranews.com

USB, kol düğmesinde

Kol düğmesi kullanan erkek kaldı mı bilmiyoruz ama Alman tasarımcı Tonia Welter, minik USB çubuklarının kolayca kaybolduğunu ya da bilgisayarda takılı unutulduğunu düşünerek USB kol düğmelerini tasarlamış. 925 ayar gümüşten üretilmiş kol düğmelerinin kesinlikle unutulmayacağına inanıyor tasarımcı.

Bilgi için: www.toniawelter.de

Telefonlu klavye

Yazı masasında fazla eşyanın bulunmasından hoşlanmayan, ya da dosya ve kağıt dağınıklığından telefonu kaybedenler için telefonlu klavye iyi bir alternatif olabilir. Telefon, doğrudan doğruya klavyenin kenarına monte edilmiş. Klavye Skype, MSN, Yahoo Message, QQ ve Net2phone ile çalışıyor ve aynı zamanda kulaklık veya hoparlörle de kullanılmasına izin veren girişleri var.

A4 Tech VOIP klavye için ayrıntılı bilgi: www.i4u.com

Zeka küpü, sehpa oldu

Seksenli yıllarda birçok kişinin elinden bırakamadığı Rubik-Cube zeka küpleri, sehpa olarak tasarlandı. Üretici firma Jellio’nun açıklamasına göre sehpa masa üzerinde oynanan satranç, dama, tavla vb oyunlar için düşünülmüş. Akrilikten üretilen sehpanın boyutları 40x40x40cm. Fiyatı: 500 Dolar.

Bilgi için: www.jellio.com

Çantalar da elektronik çağa ayak uydurdu

Techwitz firması tarafından üretilen çantanın üzerinde iki hoparlör bulunuyor. Ayrıca pille işleyen ve yerinden çıkarılabilen bir amplifikatör ve bir iPod bölümü var. Alkali pille çalışan sistem saatlerce işliyor. Çanta, 38cm’lik bir dizüstü bilgisayarı alacak kadar da büyük. Fiyatı: 70 Dolar.

Bilgi için: www.pcmag.com

Dar alanlar için masa ve yataklı dolap tasarımı

Gün içinde yemek masası olarak kullanılan bu pratik dolap tasarımı gece kolayca rahat bir yatağa dönüşüyor. TableBed olarak adlandırılan ürünün Broadway serisinde melamin ve laminant gibi malzemeler kullanılmış ve kahverengi, beyaz ve siyah renk seçenekleri mevcut. Symphoniy serisi sert tahtalı ağaç üzeri akça ağaç kaplama.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler