Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni ürünler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Mutfakta biri var!

Endüstri alanında çalışan, kedi köpek biçiminde olan ya da dans eden robotları görmeye artık alıştık. Fakat HRP-2 tam da istediğimiz gibi bize hizmet eden türden. Robot buzdolabından "içecek getir" komutunu yerine getirebiliyor. Böylece bilgisayarın ya da televizyonun başından kalkmadan soğuk içeceğinize kavuşuyorsunuz.

Bilgi için: http:// robotgossip.blogspot.com

Bu cep telefonunda yok yok

Kameralı telefon kullanıcılarının daha net görüntü almak istediklerini dikkate alan Kyocera firması, W41K modelinin kamerasında sallanmayla meydana gelecek bozuklukları engelleyen bir teknik kullandı. Ve kullanıcılar fotoğrafları müzik eşliğinde izleyebilsinler diye şarj biriminde bir Subwoofer de bulunuyor. Kapaklı cep telefonun dış yüzeyinde ayrıca bir de LED ekran var, fakat ekran sadece alet çalışırken görüntü veriyor.

Diğer özellikler için: www.phoneworld.com

Şöminede minimalist yaklaşım

Duvara asılan şöminenin içindeki alev düşündüğünüz gibi sanal değil. Özel sıvı yakıt ile gerçek alevler yanıyor, tabii ısıtıyor da. Teknoloji çağında artık kim odunla uğraşır ki? Aman şömineyi plazma televizyonunuzun altına asmaya kalkmayın, ne olacağını tahmin edersiniz herhalde. Plazma şömine kapalı mekanlarda olduğu kadar açık havada da kullanılabiliyor.

Bilgi için: www.safretti.nl

Virüsleri temizliyor

İlk bakışta bir tost makinesini andıran bu aletle, sabit diskinizdeki virüsleri temizleyeceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü VW-Vf8A Virüs Washer aleti, büronuzda uçuşan virüsleri temizliyor.

Bilgi için: www.akhibaranews.com

Autex anorak

Motorola ve Burton firmalarının ortak ürünü olan Audex anorağının kolunda Bluetooth fonksiyonlu Mp3 çalar veya cep telefonlarını çalıştıran bir uzaktan kumanda var. Mikrofon ve kulaklık anorağın başlığına yerleştirilmiş. Fiyatı: 600 Dolar.

Bilgi için: www.burton.com ve http://burton.

motorola.com

Kış depresyonuna karşı ışıklı terapi

Kış günlerindeki karanlık hava birçok kişinin keyfini bozar. Hatta bu yüzden depresyona girenler bile var. Amerika ve Avrupa’da kış depresyonu özel ışık terapisiyle iyileştirilmekte. SAD ışık panelleriyle şimdi benzer bir terapiyi evde uygulamak mümkün. Firmanın açıklamasına göre her gün 20 dakika ışık iyi geliyormuş. Fiyatı: 400 Dolar.

Bilgi için: www.sad.uk.com

Cep telefonu için projektör

Özel projektör tüm taşınabilir küçük aletlerin içeriğini perdeye veya duvara yansıtabiliyor. Tabii fotoğrafları ve videoları da. Çok fazla yer kaplamadığı için çantada taşınabiliyor. Bir konferansta çizimleri göstermek ya da sevdiklerinizle tatil anılarınızı paylaşmak için ideal. Fiyatı: 199 Dolar.

Bilgi için: www.project-a-phone.com

Suyun içinde 30 dakika

Pentax’ın suya dayanıklı kamerası Optio WP, 1,5m derinlikteki suda 30 dakika kadar kalabiliyor. Kameranın bazı teknik özellikleri 3xzum, 5cm LCD ekran. Zum ayarı yumuşak ve yavaş işliyor. Firmanın açıklamasına göre LCD ekran açık havada ve kapalı mekanlarda aynı netlikte gösteriyor. Fiyatı: 300 Dolar.

Bilgi için: www. stevesdigicams.com

Yatak odasında mavi geceler

Yatağın altına yerleştirilen Blue Moon gece lambası, hoş bir mavi ışık veriyor. 14 parlak ışıklı LED ile çalışan lamba, geceleri yataktan kalkma ihtiyacı duyanlar için ideal. Böylece başka bir ışığa gerek duyulmadığı için kimse uyanmıyor. Fiyatı: 29.95 Dolar.

Bilgi için: www.strangenawproducts.com

Oyunun içine girmek

Sanal ekran gözlüğü sayesinde kullanıcı kendisini adeta oyunun içinde buluyor. 360 derecelik bir bakış açısı sunan gözlük 800x600 pikselde 15.7 renk gösteriyor. Yani 2,7m’lik ekranı, yaklaşık 3,5m uzaklıktan izler gibi hissediyorsunuz.

Bilgi için: www.3dvisor.com

Bunları da Beğenebilirsiniz