« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni ürünler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Philips Iliad E-reader Er-100

Philips-Spin-Off iRex Technologies BV, 2006 yılında elektronik mürekkepli ince bir okuyucu alet sunacak satışa. Alet, 11-Mbs-WLAN ve Fast-Ethernet ile PC veya Internet içeriklerini okuyabiliyor ve SD/MMC ve Compact-Flash bellek kartlarına kaydedebiliyor. Dahili Flash bellek Er-100 yüklenen yazı tiplerine göre 224 Mbyte veri kaydedebiliyor. Aletin 400 MHZ-Xscale işlemcisi için 64Mbyte RAM bellek bulunuyor. Nisan 2006 yılında piyasaya verilmesi beklenen aletin fiyatı henüz belirsiz.

Yolu kendi kendine buluyor

Japonya’daki Shimizu firması yollardaki engelleri algılayan ve trafikte tamamen kendi kendine hareket edebilen tekerlekli sandalye geliştirdi. Kullanıcı gitmek isteği adresi kaydettikten sonra tekerlekli sandalye istenilen adrese gidiyor. Wheelbot olarak adlandırılan tekerlekli sandalye istenildiğinde elle de çalıştırılabilmekte.

Dijital duş başlığı

Dijitalleştirme çılgınlığından sonunda duşlarda nasibini aldı. İtalyan Gioielli firması Klino koleksiyonuyla dijital duş başlığı sundu. Dijital duş başlığı mükemmel su püskürtme ayarı dışında, otomatik sabun/şampuan bölmesi ve de su sıcaklığını gösteren küçük bir ekranı var.

Bilgi için: www.visentin.it/gioielli.it

Asla kırılmayan MP3 çalıcısı

Monolith Premium MX7000, eStarLabs firması tarafından kırılmaz MP3 çalıcısı olarak sunuldu. Dökme demirden üretilen gövdesi duvara fırlatma darbesine dayanıklı olduğu kadar, üzerinden otomobil geçtiğinde bile sağlam kalıyor. 512MB’lık alet MP3,WMA ve OGG verilerini okuyabiliyor ve UKW radyosu var. Fiyatı: 150 Dolar.

Bilgi için: www.mobilewhak.com

El feneri değil, kulak feneri

Bu aletin yeni bir Bluetooth kulaklık olduğunu sanıyorsanız fena halde yanıldınız demek. Kulağa takılan alet sadece bir fener. Elektrik kesilince evde dolaşırken, iki eliniz de boş kalıyor.

Bilgi için: www.ohgizmo.com

Üstsüz sandalet

Yalnızca renkli tabandan oluşan Flip-Flops sandaletlerinin özel yapışkan yüzeyi var. Üretici firma yapışkanın bir yıl kalıcı olduğunu söylüyor. Fiyatı: 14.95 Dolar.

Bilgi için: www.newlaunches.com

Kontakt lensle daha büyük gözler

Uzakdoğulu kadının daha büyük göz isteğine plastik cerrahi, kirpik kıvırıcısı ve rimel yeterli gelmemiş olsa gerek ki şimdi kontakt lens üreticileri tüketicileri memnun etmek için gözleri olduğundan büyük gösteren kontakt lensler geliştirdiler. 1-Day Acuvue Define lensleri, göz bebeğinden daha büyük olması nedeniyle gözleri daha büyük gösteriyor. FreshKon’s Alluring lenslerinin tam olarak nasıl etkidikleri anlatılmıyor web sitesinde ve sadece siyah ve kahverengi olmak üzere iki rengi mevcut. Cleavue’s BIG eyes 2 ise zengin renk çeşidi sunmakta. Bilgi için: http://148.177.219.51/singapure.

Bilgi için: www.freshkon.com, http://cleavuelens.com

Evde kuru temizleme

LG firması, su ve deterjan gerektirmeyen bir çamaşır makinesi üretti. Buhar ışınıyla temizleyen çamaşır makinesi üstelik uzaktan kumandalı (LG Remote Monitoring Laundryy System). Uzaktan kumanda kullanıcıya makineyi evin her yerinden ayarlama imkanı sunuyor. 2006’nın ikinci yarısında satışa sunulması beklenen makinenin fiyatı 1500 ve 1600 Dolar civarında olacak.

Bilgi için: http://biz.yahoo.com

Saydam OLED’ler geliyor

Fraunhofer Polimer Araştırmaları Enstitüsü bilim adamları, parlak polimerlerle, saydam OLED panoları geliştirdi. Gelişme, polimer tabakanın elektrik ihtiyacını karşılayan yeni metal detektörleriyle mümkün oldu. Saydamlığı sayesinde yeni OLED panoları klasik TFT ekranlarıyla kombine edilebilecek.

Bilgi için: www.iap.fraunhofer.de

Honda artık güneş enerjisiyle çalışacak

Ne benzin ne de dizel, Honda şimdi robotlar dışında silisyumsuz plastikten güneş hücreleri üretiyor. Çevreye duyarlı güneş petekleri daha ucuz olacak. Firmanın açıklamasına göre yeni güneş petekleri 2007 yılında piyasa verilecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler