« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni ürünler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Uzaktan kumandalı tost makinesi

Systeme Technologic kuruluşu iki dilimlik tost makinesini, Ts-7200 işlemcisiyle birleştirerek uzaktan kumandalı bir tost makinesi geliştirdi. Tost makinesi 4x40 LCD ekran, USB klavye, 10/100 ethernet ve R232 girişine sahip.

Ayrıntılı bilgi için: www.embeddedarm.com

Hava durumuna göre değişen giysi

Bath Üniversitesi bilim adamları tarafından geliştiren "biomimetic clothing" giysileri, çam kozalağının açılıp kapanmasından esinlenilerek üretilmiş bir kumaştan hazırlanmakta. Kumaşın dokusu açılır kapanır iğne gibi su geçirmez (milimetrenin 200’de biri kalınlığında ipliklerle kaplı. Bunlar yağmurlu havada kapanarak giysinin ıslanmasını önlerken, sıcak havada da açılarak, içeri hava girmesini sağlıyor.

Bilgi için: www.treehugger.com

Taşınabilir grafik ekranı

Bileklik üzerindeki küçük LED ekran, ışıklarla ilginç şekiller ve kişiye özel semboller yaratmaya izin veriyor. Cherly Gallaway tarafından tasarlanan ekranlı bileklikle 128 farklı grafik yaratmak mümkün.

Bilgi için: www.popgadget.com

Dokunmatik kadranlı kol saati

Navigator 3000, kol saati tıpkı dokunmatik ekranlara benzer bir şekilde kadranın üzerinden ayarlanıyor. Dokunmatik kol saatinin kronometre, geriye doğru sayma devresi ve150 kentin saatini ayarlamaya yarayan bir programa sahip. Fiyatı 450 dolar.

Bilgi için: http://gadgets.gizmodo.com

Çok amaçlı alternatif yastık

Mpillow olarak adlandırılan yastık, ışık ve sesle ene iyi dinlenme ortamını sağlamak için tasarlanmış. Tasarımcılarına göre yastığı kanepede, sandalyede ve yatakta kullanmak mümkün.

Bilgi için: www.yankodesign.com

Köpek kurutma makinesi ile etraf kirlenmeyecek

FCI Seoul Uluslararası Köpek Şov’da sergilenen köpek kurutma kabini Daun Eng tarafından geliştirildi. Enfraruj radyasyonla işleyen kabin, köpeğinizi tamamen kuruturken, bedeninde isilik oluşmasını da önlemekte.

Bilgi için: www.newlaunches.com

Kulakta zaman ayarlı alarm cihazı

Kulağın içinde çalan alarm ne işe yarar diye merak ediyorsanız işte size bazı örnekler: uykudan uyandırıyor, yemeğin piştiğini haber veriyor, ilaç saatiniz geldiğini haber veriyor vb. Bu listeyi ihtiyaçlara göre uzatabilirsiniz de. Alarmı cihazı minumum5 ila 30 dakika maksimum 9 saate kadar ayarlamak mümkün.

Bilgi için: www.oddjapan.blogspot.com

Yolda uyuklayanları uyandırıyor

Drive Alert Master aleti, otomobil sürerken uyuklayanları uyandırıyor. Bunun için köşeli uyandırma aletine kulağınıza yerleştirmeniz yeterli. Alet uyuklamaya başladığınızda rahatsız edici bir bip sesiyle sizi uyandırıyor.

Müzikli rüyalar

İtalyan tekstil firması Basetti tarafından üretilen bu çarşaf takımının adı La Natura. Çarşaf takımları üzerindeki çeşitli desenleri yeterli bulmayan firma, tüketicilere daha rahat bir yatak keyfi sunmak için müzik fonksiyonu eklemiş. La Natura ile "ormanda rüzgar" veya "kuş şakıması" gibi doğal seslerle müzikli rüyalar bile görebilirsiniz.

Bilgi için: www.popgadgets.net ve www.basetti.it

Herkes trompet çalabilecek

Yamaha firması özellikle de 40 ila 50 yaşlarına gelmiş olup bir müzik enstrümanı çalmak isteyen ama bunu daha önce öğrenmeyenler için özel bir trompet üretti. Singing Trompet olarak adlandırılan enstrümanı çalmak için üflemek yeterli, önceden programlanmış on iki melodi, trompet, saksofon, flüt ve şarkı sesleri dahil kendi kendine çalmaya başlıyor. Program bir Japon web sitesinde 210 yene yüklenebilmekte. Bilgi için: www.japanic.net

Bunları da Beğenebilirsiniz