« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni ürünler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Otomatik kedi kumu temizleyicisi

Deluxe Littermaid Auto Litterbox, kedi kumunu kendi kendine temizliyor. Kedi tuvalet ihtiyacını giderdikten on dakika sonra alet, otomatik olarak özel tarak sistemiyle katı pislikleri alıp, alttaki çöp kutusuna doldurduktan sonra kumu tekrar düzeltiyor. Böylece kum her zaman temiz kalıyor. Tabii çöp kutusunu boşaltmak yine kedi sahibine kalıyor. Firmanın açıklamasına göre kum temizleyicisinin kapasitesi iki kedi için yeterli. Fiyatı: 199.99 Dolar.

Bilgi için: www.smarthome.com

Sony PS3 Avrupa’da hem de aynı fiyata

Sony’nin PS3 (Playstation 3) oyun konsolü Amazon.com sitesinde Amerika’daki fiyatıyla (299 Dolar) satışa sunuldu. Alet, dahili kablosuz LAN, Blu-Ray Disc Support, güçlü Cell işlemcisiyle şimdiden ilgi uyandırdı.

Bilgi için: www.engadget.com

İster pişir, ister dondur

Bilimsel deney kaplarında kullanılan borosilikat camdan üretilen çift kenarlı bira bardağı, basınca, dondurucu soğuğa ve sıcağa dayanıklı. Dolayısıyla da derin dondurucuda veya fırında kullanmak mümkün. Tabii ki mikrodalga fırın ve bulaşık makinesine de dayanıklı. Fiyatı: 19.95 dolar.

Bilgi için: www.bodumusa.com

Soğutuculu sırt çantası

Özellikle uzun yürüyüşler yapmayı sevenler için düşünülmüş soğutucu sırt çantası altı kutu içeceği ve yiyeceklerinizi 5 santigrat derece kadar soğutuyor. 3,2 litre kapasiteli sırt çantasının boyutları yaklaşık olarak 50x 33cm. Fiyatı: 44.99.

Bilgi için: www.smarthome.com

Kahve makinesinde küçük tasarım

Kahve makinesinin son yıllarda ülkemizde de benimsenmeye başlanmasından sonra çok farklı modeller çıkıyor piyasaya. Ama bunlar genelde büyük oldukları için mutfakta çok yer kaplıyorlar. Nespresso firması şimdi Essenza modeliyle alternatif bir kahve makinesi üretti.

Bilgi için: www.nespresso.com

Ucuz ve kullanışlı su arıtıcısı

İçme suyundaki kirlilik özellikle de su sıkıntısının yaşandığı ülkelerde büyük sorundur. Danimarka’daki Vestergeard Frandsen Group firması şimdi bu soruna bir çözüm getirdi. Su arıtıcı alet yaklaşık bir kalem boyunda ve diğer su arıtıcılarından farklı olarak doğrudan doğruya suyu içerken kullanılmakta. Mikropları öldüren özel karbon filtre bir yıl kadar dayanıyor. Fiyatı: 2 Dolar.

Bilgi için: www.gizmag.co.uk

Doğruyu söylüyor mu acaba?

Bu soru sizin de zaman zaman aklınızı kurcalıyorsa, kişinin sesindeki stres seviyesini ölçen yalan dedektörü işinize yarayabilir. Tabii bunun için yalan söylediğini düşündüğünüz sevgilinizi veya arkadaşınızı yalan testine ikna etmek yine size kalıyor. Fiyatı: 39.99 dolar.

Bilgi için: www.smarthome.com

Hepsi bir arada

İlk bakışta sıradan bir resim çerçevesini andıran bu alet aslında video ve MP3 çalıcılı, dijital çerçeve. TFT LCD ekranın boyutu 14cm. Çok fonksiyonlu alet USB bağlantısıyla PC’ye dosya aktarabiliyor. Fiyatı: 249.99 dolar.

Radyasyon ve manyetik alanları ölçüyor

Modern dünyada hepimiz radyasyon ve manyetik alanlardan etkilendiğimizi biliyoruz. Peki ama ne kadar? Cellsensor EMF Detection Meter, cep telefonundan yayılan radyasyonu ve düşük frekanslı elektromanyetik alanları ölçüyor. Alet tehlikeli durumlarda ışıklı ve sesli alarm veriyor. 9 voltluk alkalin pille çalışan aletin fiyatı: 29.99 dolar

LED ve OLED’in pabucu dama, PLED geliyor

LED ve OLED’den sonra şimdi de PLED’ler (Polymer Light Emitting Diode/ Polimer Işık Yayan Diyot) üretildi. Ekranın oluştuğu polimerler tıpkı Inkjet yazıcılar gibi mürekkeple çalışabiliyor. Bu ne işe mi yarıyor? Ekranları basmaya. Seiko Epson, ilk denemede 40 inçlik bir ekran bastı. Cambridge Display Technologies (CDT) kurumu tekniğin 2007’ye kadar piyasaya sürülebilecek hale geleceğine inanıyorlar.

Bilgi için: www.uptotech.com

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler