Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Yeni türkiye hedefinde akreditasyonlar olmamalıdır ... '

  DHA
  27.08.2014 - 14:03 | Son Güncelleme:

  Ankara’da yapılan Ak Parti 1. Olaganüstü Kongresine bazı medya kuruluşuna çeşitli gerekçelerle alınmaması hakkında bir basın açıklaması yapan Basın Konseyi şunlara değindi;

  "Demokrasilerde toplumun tüm kesimlerini kucaklamak, temel ilke olmalıdır. Ayırımcılığı kabul etmek mümkün değildir. Basının özgürce görev yapması, açık toplum olmanın mutlak gereğidir. "Yeni Türkiye" hedefiyle başlanan sürece, eski alışkanlıklarla devam etmenin, demokratikleşmeye hiçbir katkısı olmayacağı inancındayız.

  Geçmişte akreditasyonlardan yakınanların, ülkeyi yönetecek yeni Başbakan’ın seçildiği kongrede ayırımcılık sergilemelerini, büyük bir talihsizlik olarak görmekteyiz. Gazeteciler, ancak her koşulda görevlerini yaptıkları sürece demokratikleşmeden, ifade ve basın özgürlüğünden söz edilebilir.

  Özgür basının, bağımsız eleştirilerin, siyasi iktidarın çalışmalarına daha çok katkı sağlayacağı inancıyla, basında ayırımcılığa son verilmesini bir kez daha tekrarlıyoruz.Öte yandan Anıtkabir’de Beyaz Tv muhabirine yapılan fiziki saldırıyı da kınıyoruz.Gazeteciler, ne olursa olsun, her koşulda görevlerini özgürce sürdürebilmelidirler.Toplumun her kesimini, bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz."

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı