ANTALYA HABERLERİ

"Yeni Türkiye Buluşmaları Paneli"

AA / Orhan Kuzu
23.02.2015 - 16:14Son Güncelleme :

- Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Korucu: - "1982 Anayasası'nın yapılan değişikliklerle geldiği noktaya baktığımızda, belli bir güvence sağladığı ve ülkeyi demokratik toplumun gerektirdiği yere yaklaştırdığı söylenebilir ancak o standardın hala çok uzağında olduğunu düşünüyorum. Yani yeni bir anayasa hazırlanması gerektiğini düşünüyorum"

AA / Orhan Kuzu

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Yeni Türkiye Buluşmaları Paneli"nde yeni anayasa konusu tartışıldı.

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Antalya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen panelde, meseleci bir biçimde tek tek meselelerin tartışılması suretiyle yeni anayasa tartışmasının sürdürüldüğünü söyledi.

Yeni anayasa sürecinin iyi bir biçimde işletilebilmesinin büyük önem arz ediğini ifade eden Kılıç, siyasilere, sivil toplum kuruluşlarına, toplumun tüm kesim ve katmanlarına büyük sorumluluk düştüğünü kaydetti.

Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Korucu da mevcut 1982 Anayasası'nın gerçek anlamda bir anayasal düzen sağlamadığını ifade etti.

Anayasa'nın geçirdiği düzenlemeler sonucunda tam anlamıyla başarıya ulaşmadığını dile getiren Korucu, şunları kaydetti:

"Türkiye'de şu anda devlet otoritesine karşı güvenceli bir hukuki rejimde anayasal düzen olduğunu söylemek çok zor. 1982 Anayasası'nın yapılan değişikliklerle geldiği noktaya baktığımızda, belli bir güvence sağladığı ve ülkeyi demokratik toplumun gerektirdiği yere yaklaştırdığı söylenebilir ancak o standardın hala çok uzağında olduğunu düşünüyorum. Yani yeni bir anayasa hazırlanması gerektiğini düşünüyorum."

Konferansın sonunda Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, konuşmacılara Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları kursiyerleri tarafından yapılan ebru tablolarını hediye etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden "Yeni Türkiye Buluşmaları Paneli" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Şubat 2015 tarihinde saat 16 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Yeni Türkiye Buluşmaları Paneli" haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı