Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Yeni teknoloji ile tek şarjla 1 hafta prizden uzak duracaksınız!

  Hürriyet Haber
  13.03.2016 - 16:20 | Son Güncelleme:

  Eğer bu yeni pil teknolojisi amacına ulaşırsa, ceplerimizi haftada 1 kez şarj etmemiz yeterli olacak.

  Cihazlarımız enerji kullanımında ne kadar etkili hale gelirse gelsin, üreticilerin var olan enerji kaynağı lityum-iyon bataryalar ile yapabilecekleri şeyler oldukça sınırlı.

  Telefonunuzu kaç kez şarj ettiğinizi öğreninTelefonunuzu kaç kez şarj ettiğinizi öğrenin

  Ancak Güney Kore'denPohang University of Science and Technology araştırmacıları, küçültülmüş katı oksit enerji hücresi olarak adlandırdıkları bir teknoloji geliştirmiş durumda ve bu teknolojinin, günümüzdeki batarya teknolojisini cep telefonlarından drone'lara her alanda değiştirebileceğini iddia ediyor. Dahası, teknolojinin daha büyük boyutlara çevrilerek elektrikli cihazlarda da kullanılması mümkün gözüküyor.

  Okulun raporuna göre bu yeni enerji hücresi, "minimum ısı kapasitesine sahip olan" boşluklu paslanmaz çelik ile ince film elektrolitleri ve elektrotları beraber kullanan ilk sistem.

  Galaxy S7’yi ıslakken şarj etmeye çalışırsanız bakın ne oluyorGalaxy S7’yi ıslakken şarj etmeye çalışırsanız bakın ne oluyor?

  Bunun sonucu ise hem performansın hem de dayanımın oldukça dramatik bir şekilde yükselmiş olması. Pohang'ın araştırmacılarının söylediğine göre, gerçek dünyadaki değişimler ile beraber bu teknoloji, bir saatin üzerinde uçabilen drone'ların veya haftada sadece bir kez şarj edilmeye ihtiyaç duyan akıllı telefonların üretimine imkan tanıyabilir.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TELEFON ŞARJINIZIN BİTMEMESİ İÇİN BUNLARI MUTLAKA YAPIN!

  Etiketler: telefon
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı