« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Yeni tasarım şart"

Silverstone’da alınan kötü sonuçları aracın ciddi ritim kaybına bağlayan, Hamilton takıma aracın yeniden gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

McLaren pilotu Lewis Hamilton, Britanya Grand Prix’sinde geçirdikleri kötü hafta sonundan sonra takıma aracın bazı noktalarını yeniden tasarlama çağrısında bulundu. Aracın tasarımını ‘temelde kusurlu’ olarak bulmasa da birçok noktanın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini düşünen İngiliz pilot, yarışı sekizinci sırada bitirebilmişti.

Ferrari ve Red Bull’un yarış temposu karşısında oldukça geride kalan MP4-27’ ün yavaşlığı istatistiklere de yansımış durumda. Yarışın galibi Mark Webber, Hamilton’dan 36 saniye önde yer alırken, en hızlı turun sahibi Kimi Raikkönen de hem Hamilton hem de Button’ dan 1.5 saniye daha hızlıydı.

İki pilot da kendilerine sıra kaybı yaşatan ya da yavaşlamalarına sebep olan  herhangi bir kazaya karışmamış olmamalarına rağmen yaşadıkları bu yarış temposu düşüklüğünü anlamakta güçlük çektiklerini ifade ettiler.

Yarış sonrası hayal kırıklığı yaşayan Hamilton, ‘Diğer araçlarla aramızda ciddi bir fark var. Aeoradinamist değilim ama bu tempoya ulaşacak bir şeyler olmalı. Bunu hem bu seneki hem de gelecek sene yarışacağımız araç için söylüyorum’ dedi.

İngiliz pilot, ‘Takım bu durumu düzeltmek için çok çalışıyor. Ben ve Jenson da kendi adlarımıza çok çaba sarf ediyoruz. Ancak bir şeyler yolunda gitmiyor.  Kendi evinizde yarıştığınızda iyi bir güncelleme paketine sahip olmayı ve pistin en hızlısı olup yarışı kazanmak istersiniz. Bu sene olmadı ancak bunu yapabileceğimize inanıyorum’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz