« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni sultanlar

Sarı lacivertli bayanlar, camiasıyla bütünleştiği zorlu maratonda, güçlü rakibine aman vermedi. Avrupa üçüncülüğü başarısını, 2008-2009 Aroma Ligi şampiyonu olarak taçlandırdı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

Şampiyon Fenerbahçe Acıbadem

ACIBADEM’le birlikte güç birliği yapan ve büyük başarılara imza atmayı hedef koyan Fenerbahçe, tarih yazdı... Avrupa voleybolunda (CEV Cup) üçüncülük elde eden sarı lacivertliler, Türk voleyboluna damga vuran Eczacıbaşı Zentiva’nın saltanatına son verip, Aroma Bayanlar Ligi’nde 2008-2009 sezonunun şampiyonu olarak başarısını taçlandırdı. Final serisinin 4. maçında güçlü rakibine deplasmanda 3-1’lik üstünlük sağlayan Sarı Kanaryalar, seriyi de 3-1 önde bitirip, tarihlerindeki ilk şampiyonluğu kucaklamanın mutluluğunu yaşadı.

İnanmışlardı

Fenerbahçe Acıbadem şampiyonluğa inanmış ve mutlu sona bu maçta ulaşma inancı ile sahaya çıkmıştı. Daha maçın birinci setinde şampiyonun rengi belli olmuştu. Sahada belki de sezonun en iyi oyununu oynayan şampiyonluğa konsantre olmuş bir Fenerbahçe vardı. Köşelere uzanan derin servislerle rakibinin oyun düzenini bozan sarı lacivertliler, karşısında bloğu düşen, manşetleri pasör Naz’a taşımada büyük sorunlar yaşayan, ataklarda bloklara takılan Eczacıbaşı için yenilgi kaçınılmaz olmuştu.

Seda MVP seçildi

MVP seçilen Seda önderliğinde coşan sarı lacivertliler, hem maçı hem de şampiyonluğa uzanarak kupayı havaya kaldırmanın coşkusunu yaşadı. Şampiyon voleybolcular, kupayı Mehmet Ali Aydınlar ile asbaşkan Ali Koç’a götürdü.

SALON: Eczacıbaşı

HAKEMLER: Aziz Yener (***), Ebru Meriçkan (***)

ECZACIBAŞI ZENTIVA: Gökçen (*), Nancy (***), Mirka (***), Vesna (*), Naz (**), Esra (*) (Gülden-libero **, Merve *, Neriman *, Tracy *, Seda *)

FENERBAHÇE ACIBADEM: Oksana (****), Marina (****), Çiğdem (***), Seda (****), Anja (**), Eda (****) (Valeriya-libero ****, Merve **, Necla **)

SETLER: 17/25, 25/23, 14/25, 19/25

SÜRE: 105 dakika (25-28-25-27)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler