« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni stadımız yıldız getirecek

"Tamamlandığında ortaya muhteşem bir eser çıkacak. Bir dünya yıldızı stadımızı görünce daha kolay imza atacak."

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Kulübü Başkanı Adnan Polat, "Türk Telekom Arena Stadı ile birlikte çehremiz değişecek. Yeni stadımız sayesinde yıldızlara daha kolay imza attıracağız" dedi. 2010 Şubat’ında bitirilmesi, 2010-11 sezonunda kapılarını açması planlanan Türk Telekom Arena’nın G.Saray’a getirisinin bir hayli fazla olacağını belirten Polat, şunları söyledi:

Galatasaray final haftalarının takımıdır

"Stadın bu noktalara gelmesinde Sayın Başbakanımızın büyük emeği var. Kendisi bu projenin altına imzasını attı. Bitmesi için de adım adım takip ediyor. Tamamlandığında ortaya muhteşem bir eser çıkacak. Bu stat G.Saray ve Türk futbolu için bir güneş olacak. Düşünsenize bir dünya yıldızı bu stadı görünce daha kolay imza atacak. Bu statla yeni sloganımız ’Daha büyük başarıların zamanı geldi’ olacak. Buna eminim. Ama bu, yalnızca G.Saray’ın stadıyla kalmamalı. Konya’ya, Gaziantep’e ya da başka şehirlerimize de böyle güzel eserler yakışır. O zaman Türk futbolunu çok daha ileriye taşırız."

F.Bahçe maçından sonra yaptığı açıklamalar nedeniyle aldığı 45 günlük cezayı beklemediğini ifade eden Polat, "Ben ne konuştuğumu bilen biriyim. Hukuktan da haberim var. Açıkçası, ceza benim için sürpriz oldu" derken, şampiyonluk şanslarının yüksek olduğunu savundu. "G.Saray, final haftalarının takımıdır" diyen Adnan Polat, "Şu anda liderin 6 puan gerisindeyiz. Önemli olan 34 hafta bittiğinde hangi noktada olduğumuzdur. Takımımız artık sahada konuşacak. Ben, teknik ekibime ve futbolcularıma güveniyorum. Alnımızın akıyla zirveye yürüyeceğiz" yorumunu yaptı.

600 yıllık çınar çok fırtına atlattı

Son günlerde yapılan eleştirilerin kendilerini hırslandırdığını söyleyen Adnan Polat, "G.Saray, 600 yıllık bir çınar. Ne rüzgarlar, ne fırtınalar gördü. Ama yıkılmadı. Eleştiriler elbette üzüyor. Ama beni hırslandırıyor. Biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Bunlara da kulak asmayacağız. İşimizi daha iyi yapmak için yola devam edeceğiz. Bazı kişilere bir türlü yönetimimizi ve bu uyumlu ekibi beğendiremedim. Ama biz G.Saray’ı daha iyi yerlere taşıyabilmek için daha da hırsla taşıyacağız. Biz bir dakika bile seçimi düşünmeden çalışıyoruz. Camiadan sabır bekliyoruz." Arda’ya da sahip çıkan Adnan Polat, "Ona yapılanlar beni son derece üzdü. Biz Arda’nın yanındayız" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler