« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni stada gerek yok ki

G.Saray İkinci Başkanı, Denizlispor maçında tribünleri boş görünce, ‘Bu da bir rekor herhalde. Böyle giderse yeni stat yapmaya da gerek yok. Bu seyirciye 50 bin kişilik stat yapılmaz’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe bizi her alanda geçti’ sözleriyle gündem yaratan G.Saray İkinci Başkanı Ergun Gürsoy’dan sarı kırmızılı taraftarlara sitem... Denizlispor maçına taraftarların ilgi göstermemesi üzerine Gürsoy, ‘Böyle giderse, yeni stat yapmaya gerek yok’ dedi.

Karşılaşma öncesi kendisine yöneltilen, ‘Tribünlerdeki boşluklar için ne diyeceksiniz?’ sorusuna Ergün Gürsoy, ‘Tarihin en iyi başlangıcını yaptık. Tabii boş tribünlere oynamak da bir rekor herhalde. Bu durum, sezon başından beri devam ediyor. Böyle giderse yeni stat yapmaya da gerek kalmaz. Bu kadar seyirciye 50 bin kişilik stat yapılmaz’ karşılığını verdi.

Yeni tartışma başlatmam

Galatasaray Kulübü Asbaşkanı Ergün Gürsoy, Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum’un, bir Alman gazetesinde çıkan, ‘İstanbul cehennemi gibi klişeleşmiş sözler. Konuklarımız candan hoş gelirler maçımıza, Galatasaraylı olmadıkları sürece’ şeklindeki demeci için ise, ‘Allah’tan Almancam yok. O yüzden okumadım. Ama öyle bir şey diyeceğini zannetmiyorum. İki büyük camia arasında yeni bir olay başlatmak da istemiyorum. Zaman içinde gerçek anlaşılır’ cevabını verdi.

Ergün Gürsoy, mart ayındaki kongrede aday olup olmayacağı yönündeki soruyu ise ‘Bu görüntüde martta yokum’ diye yanıtladı.

Özgürcan’dan Anelka’ya ders

G.Saray’ın genç futbolcusu F.Bahçe’nin Fransız yıldızının yapamadığını söyledi, ‘Golü elle attım’ dedi ve sarı kartı gördü.

FENERBAHÇE’nin Konyaspor’u 4-2 yendiği maçta, Anelka’nın elle attığı gol uzun süre tartışmalara neden olmuş, üç büyük kulüp ezeli rakiplerini pankartlarla protesto etmişlerdi. Bu olayın bir benzeri G.Saray-Denizlispor PAF maçında yaşandı. Ancak, bu kez golü atan futbolcu, ellerini kullandığını itiraf etti. G.Saray’ın genç yıldızı Özgürcan, örnek bir davranış sergileyerek hakeme ‘Golü elle attım’ diyerek itirafta bulundu. G.Saray’ın 4-2 kazandığı PAF maçında, sarı kırmızılı takım 3-1 öndeyken Özgürcan, fileleri havalandırdı. Hakem, orta sahayı gösterirken, kendisini kutlamaya gelen arkadaşlarının şaşkın bakışları altında Özgürcan, ‘Ben bu golü elle attım’ dedi. Hakem, golü iptal ederken, genç futbolcuya da sarı kart gösterdi.

Protestoya devam

G.SARAYLI
taraftarlar, sezon başından bu yana olduğu gibi yine protestolarını sürdürdü. Alkışlı protestolarını maç öncesinde yapıp, daha sonra takımlarını destekleyen taraftarlar, eski açık tribünde ‘Mart kapıdan baktırır, yönetime istifa yakışır’, ‘Hanginiz Galatasaray’dan büyüksünüz’, kapalı tribünde de ‘Galatasaray halktır, halkındır’ pankartlarını açtılar. Taraftarlar, Anelka’nın Konyaspor maçında attığı golün resminin üzerine ‘Filenin sultanları’ yazıp, hemen yanına da bir el feneri resmi astılar.
Adem KABAYEL

Bunları da Beğenebilirsiniz