Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni sportif direktör Ümit Karan

Eskişehirspor Basın Sözcüsü Erdal Şahbaz, futbolculardan Ümit Karan'ın sportif direktörlüğe getirildiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şahbaz, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un sezonun ilk 7 ve son 7 haftasında aldığı sonuçların hedeflenen yere ulaşmada sıkıntı yarattığını belirterek, özellikle yaşanan performans düşüklüğünün sezon sonunda takımın bulunduğu konumu önemli ölçüde etkilediğini vurguladı.

Eskişehirspor'un ligi hedeflediği yerde bitiremediğini dile getiren Şahbaz, şöyle devam etti:
“Eskişehirspor olarak hedefimiz ilk 5'e girmekti. En azından 5. olmaktı ancak ligi 7. bitirdik. Motivasyon eksikliğinden ve performans düşüklüğünden alınan mağlubiyetler sonucu 7'nci olduk. Eskişehirspor'un ligde 11 beraberliği 11 de yenilgisi var. Devre arasında transfer yapmaya bir takım olarak ligi iyi yerde bitirdik. Şu an bulunduğumuz yerden de çok mutsuz değiliz. Devre arasında transfer yapmak bir riskti, biz bunu yapmadık. Eskişehirspor'da yönetim kurulunun düşüncesi takımın iskeletini bozmamak, eksik yanlarımıza oyuncu almak. Stoper, orta saha ve forvet oyuncularına ihtiyacımız var. Transfer konusunda çalışmalarımız sürüyor. Transfer Komitesi ve teknik heyetin izlediği oyuncular var. İkinci Başkan Mesut Hoşcan İspanya'da, Başkan Halil Ünal ise bir diğer ülkede transfer görüşmelerini sürdürüyor. Transfer edilmesi düşünülen oyuncuların ismi saklı kalacak.”

“SEZER'E 3-4 TAKIM TALİP”

Şahbaz, futbolculardan Sezer Öztürk'ü 3-4 takımın istediğine de değinerek, “Bu hafta içinde Sezer gideceği takımı belirlerse biz de kulübün menfaatlerini dikkate alarak onu satacağız. Gitmek isteyen bir futbolcunun önünde durmak gibi bir niyetimiz yok. Bonservis bedeli bizde saklı. Sezer'in transferinde futbolcu takas yöntemine çok sıcak bakmıyoruz. Bizim derdimiz para” dedi.

Batuhan ile Yunanistan'dan bir takımın ilgilendiğini belirten Şahbaz, şöyle konuştu:
“Bu takım takas yöntemi de öneriyor. Bunun dışında başka gelişmeler de var. Kurumsal olarak ayağını yere daha sağlam basan bir kulüp olmak istiyoruz. Kulübün her kademesinde çalışanları etkili kullanmaya çalışıyoruz. Altyapıda özellikle Kamuran Yavuz ile görüşmelerimiz devam ediyor. Eskişehirspor futbolcularımızdan Ümit Karan ile sportif direktör olarak anlaştık. Onun da iş tanımı belli. Takıma çok katkıda bulunacağını düşünüyoruz.”

Şahbaz, takımın 22 Haziran'da tesislerde bir araya geleceğini anlatarak, 1 Temmuz'a kadar burada hazırlanacak oyuncuların 1 Temmuz-10 Temmuz arasında Kartepe'de fizik kondisyon kampı, 12 Temmuz-22 Temmuz arasında da Belçika'da kamp yapacağını kaydetti.


ÜNAL: ALİ TANDOĞAN VE  IVANKOV TRANSFERLERİ GÜNDEMİMİZDE YOK

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, Bursaspor'lu Ali Tandoğan ve kaleci İvankov transferlerinin gündemlerinde olmadığını söyledi.

Ünal, Eskişehirspor olarak iç ve dış transferde ince eleyip sık dokuduklarını, camialarına yakışacak, başarılı oyuncuların transfer edilebilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Bursaspor'un kalecisi İvankov ve Ali Tandoğan transferlerinin gündemlerinde yer almadığını ifade eden Ünal, “Futbolcumuz Sezer'e talip kulüplerle de ya yarın ya da 27 Mayıs'ta görüşme yapacağız” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz