« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni sezonda yeni antrenörler

Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden 16 takımdan 10'u, yeni sezona yeni antrenörlerle girmeyi tercih etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Geçen sezonu şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Ülker, yeni sezonda antrenör değişikliği yapan takımlar arasında yer alırken, tercihini (A) Milli Takımlar Antrenörü Bogdan Tanjevic'ten yana kullandı.

Ligin yeni takımlarından Antalya Büyükşehir Belediyesi, yeni sezon için Genç Milli Takım Antrenörü ve (A) Milli Takım yardımcı antrenörlerinden Orhun Ene ve geçen sezon Darüşşafaka'da görev yapan Altar Tunçkol ile teknik heyetini yeniledi.

Beşiktaş Cola Turka ise yeni sezonda antrenör değişikliğine giden bir diğer takım olurken, yeni sezonda takım Ergin Ataman'a teslim edildi.

Efes Pilsen, Oktay Mahmudi'nin ayrılmasıyla boşalan antrenörlük görevine geçtiğimiz sezon Benetton Treviso takımını çalıştıran David Blatt'ı getirirken, ligin yeni takımı Kepez Belediyesi, Bosna Hersek Milli Takımı'nda 7 yıl görev yapan antrenör Sabit Hadzij ile anlaşmaya vardı.

Yabancı oyuncu transferinde sessiz günler geçiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, antrenörlük görevini Ahmet Çakı'ya teslim ederken, Pınar Karşıyaka, antrenör Ahmet Kandemir ile yeni sezon için anlaşmaya vardı.

Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi, yeni sezona Mete Babaoğlu yönetiminde hazırlanırken, Darüşşafaka antrenör olarak Atilla Çakmak, Beykoz ise Çetin Yılmaz ile anlaşma sağladı.

6 TAKIM DEĞİŞİKLİĞE GİTMEDİ

Ligde 10 takım antrenörlerini değiştirirken, 6 takım ise geçen sezon takımın başında bulunan antrenörlerle yola devam kararı aldı.

Casa TED Ankara Kolejliler Hasan Özmeriç, Oyak Renault Yücel Platin, Galatasaray Cafe Crown Murat Özyer, Türk Telekom Ercüment Sunter, Bandırma Banvitspor Selçuk Ernak ve Alpella Alaattin Yakan ile bu sezon da ligde mücadelesini sürdürecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler