« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni sezona yeni projeler

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, yeni sezonda sporculara yönelik yeni projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 
Gelecek yıldan itibaren yapılacak Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Federasyon olarak önümüzdeki yarış sezonu itibariyle 50, 65 ve 85 cc kategorilerinde, gelişmekte olan çocukların yarıştığı bu kategorilerde ailelerin ve yarışçıların bulmakta zorluk çektiği motosikletleri federasyon olarak Türkiye'ye getireceğiz ve sporculara vereceğiz” dedi. Sezon öncesi talep oluşturacaklarını ve buna göre motosikletleri getireceklerini anlatan Uçar, “Miniklerin, iki sezon boyunca yarışlara katılmayı taahhüt etmeleri koşuluyla bu motosikletleri ailelerine ve yarışmacılara teslim edeceğiz. Verdiğimiz motosikletlerin ücretlerini peşin aldıktan sonra her yarış başına bir taksit öder gibi yarışçılarımıza iade edeceğiz” diye konuştu.

Motosikletlerin yurtdışından getirmelerinin büyük bir sorun olduğunu ifade eden Uçar, şöyle devam etti: “Biz federasyon olarak motosiklet fabrikaları ile görüşüp bunları getirmeyi düşünüyoruz. Burada da Kenan'ın da sporcusu olduğu Kawasaki markasıyla görüşüyoruz. Çok uygun fiyatlarla bu motosikletleri ülkemize getirip, sporcularımızın kullanımına sunacağız. Ondan sonra da 2 sezon boyunca yarışlara katılan sporculara yeni motosikletlerini vereceğiz. Sporculardan alacağımız eski motosikletleri ise Türkiye'nin çeşitli illerinde eğitim amaçlı kullanmaya devam edeceğiz. Motokros yarışlarında 50, 65 ve 85 cc kategorilerinde yarışlara katılacak sporcuların motosikletlerinin pistlere taşınmasını da sağlayacağız. Sadece sporcunun yarışmalara katılmaya niyet etmesi yeterli olacak. Çocukları ve motosikletleri evlerinden alıp, yarış alanına getireceğiz ve yarıştıracağız. Motosikletlerin bakım onarımı da federasyon tarafından yapılacak.”

"GEÇERLİ MAZERETLER DEĞERLENDİRİLECEK"

Başkan Uçar, sezon içinde sakatlanan ve diğer geçerli mazeretleri bulunan sporcular için değerlendirme yapacaklarını ve haklarını koruyacaklarını söyledi. Böyle bir durum karşısında komisyon tarafından da yardımcı olunacağına dikkati çeken Uçar, şöyle konuştu: “Mazeret olduğu zaman veya zaruri bir durum olduğu zaman, antrenman ya da telafi yarışlarını sezon içinde yapabiliriz. Bir sakatlık geçiren veya eğitiminden dolayı yarışa katılamayan sporculara jüri tarafından yardımcı olunacak. Şu anda sezonda 6 yarış yapıyoruz. Yarış sayısı gelecek sezon artacak.” Uçar, 50, 65 ve 85 cc kategorilerindeki motosiklet fiyatlarının 1000 ile 3000 Avro arasında değiştiğini belirterek, “Seçimden sonra burada olursam bu projeyi uygulayacağız. İki yıllık taahhüt süresi tamamlandıktan sonra verdiğimiz motosikletler sporcuların olacak” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler