GeriFutbol Yeni sezona erkeklerle hazırlanıyorlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni sezona erkeklerle hazırlanıyorlar

Trabzon İdmanocağı Bayan Futbol takımı, rakip bayan futbol takımı bulamadığı için erkek takımlarıyla hazırlık maçı yapıyor.

Kadınlar 1. Lig B Grubu'nda mücadele edecek olan Trabzon'un köklü kulüplerinden İdmanocağı'nın bayan futbol takımı, Trabzon ve bölgede hazırlık maçı yapacak başka bayan futbol takımı bulamadığı için erkek futbol takımlarının alt kategorileriyle hazırlık maçı yaparak lige hazırlanıyor. Bugün de Trabzon Yalıspor'un U-15 takımıyla hazırlık maçı oynayan İdmanocağı Bayan Futbol takımı, maçı 4 - 1 kaybetti. İdmanocağı'nın tek golünü Gürcü futbolcusu Khatia penaltıdan atarken, bayan futbolcuların aileleri de çocuklarına destek verdi. İdmanocağı Bayan Futbol Takımı Antrenörü Gürkan Çavdar, erkek futbol takımı ile maç yapmanın artıları da olduğunu belirterek, "Erkeklerle yaptığımız maçların faydasını görüyoruz. Sakatlık problemi olmuyor. Çünkü yaş grubu küçük olduğu için zayıf oyuncular. Küçük yaş grubu sürekli ayağa pas yapmaya çalışıyor" dedi.

"TRABZON'DAN MÜTHİŞ BİR DESTEK GÖRÜYORUZ"

Çavdar, Trabzonspor'un bu sezon bayan futbol takımını kapattığını ifade ederek, "Trabzon'da daha önce bir tane bayan futbol takımı vardı. Onların lige katılmama kararı alması nedeniyle bir rakibimiz yok. Karadeniz'de Ordu'da bir takım var. Bunun dışında Rize'de kurulma aşamasında olan bir takım biliyoruz. Bu nedenle gelişme grubunda olan U-15 ile U-17 erkek takımları ile hazırlık maçları yapıyoruz. Trabzon'dan bize müthiş destek var. Yalnız saha bulma ve tesisleşme konusunda bazı sıkıntılarımız var. Bununla ilgili olarak gerekli yetkililerde bize destek olmaya çalışıyorlar. Bayan futbol takımı olarak çocukların sadece spor değil, sosyal anlamda da gelişmelerini sağlamak için ailelerle sürekli iletişim halinde kalıyoruz" diye konuştu.

SİBEL: "ERKEKLERE ÜSTÜNLÜK SAĞLAMAMIZ HOŞLARINA GİTMİYOR"

İdmanocağı Bayan Futbol Takımı sporcularından Sibel Nohut ise erkeklerle maç yapmanın zorlukları olduğunu ifade ederek, "Çünkü bizden yaşca küçükler ve ikili mücadeleleri rahat yapamıyorsunuz. Ayrıca bayanlar olarak onlara üstünlük sağlamamız hoşlarına gitmiyor. Hırs yapıp kazanmak istiyorlar. Trabzon bir futbol kenti olduğu için en küçükten en büyüğüne kadar herkes çok hırslı. O yüzden onlarla maç yaparken zorlanıyoruz. Ancak erkerlerle yaptığımız maçlarda avantaj da oluyor. Bayanlar mücadelede daha zayıf, erkekler ise daha mücadeleci oluyor. Hem güç hem de motive açısından daha iyi oluyor" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle