« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni sezon açılışı yapıldı

Marmara Koleji'nin yüzme takımı yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eğitimin yanı sıra, yüzmedeki başarısıyla da  gerek İstanbul’un gerekse Türkiye’nin önde gelen okullarından biri olan Özel Marmara Eğitim Kurumları , 27 Ağustos Pazartesi günü Marmara Eğitim Köyündeki tesislerinde yeni sezon hazırlıklarına başladı .

2011-2012 Eğitim ve öğretim yılını1 Türkiye Şampiyonluğu , 1 Türkiye ikinciliği, 3 Türkiye üçüncülüğü başta olmak üzere toplam 15 kupa ve 200 den fazla madalya kazanarak kapatan Marmara Koleji sporcu ve antrenörleri yeni sezon öncesi çalışmalarına başladılar.

Marmara Koleji Spor Koordinatörü Özcan Komsuoğlu, okullarının 2011-2012 sezonundaki  müsabakalarda elde etmiş olduğu başarılardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi .Özel Marmara Eğitim Kurumlarının , akademik çalışmaların yanında, spora da oldukça önem veren bir eğitim merkezi olduğuna dikkati çeken Komsuoğlu,, ''Yüzmenin yanı sıra diğer branşlarda da sağlıklı gençler yetiştirmek için gayret içindeyiz'' dedi.

Gençlerin günümüzde sınav sistemi nedeniyle sportif faaliyetlere ve sosyal aktivitelere yeteri kadar zaman ayıramadıklarınıifade eden Komsuoğlu, ''Bu, büyük bir eksiklik. Okulumuz, gençlerimizde görülen bu eksiklikleri mutlaka telafi etmek istiyor. O yüzden de spora çok önem veriyoruz'' diye konuştu.

Aralarında milli ve rekortmen sporcuların da bulunduğu birçok öğrenciye eğitim bursu verdiklerini belirten Komsuoğlu, ''Eğitimin yanında sporda da başarılar elde etmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımızın zaman yönetimi konusunda da oldukça beceri geliştirdiklerini görüyorum. Diğer çocuklar dershaneye gidip, bu çalışmalardan uzaklaşıyor. Ancak bizim çocuklarımız okulu, dershaneyi ve sporu bir arada götürebiliyor'' ifadelerini kullandı.

Özel Marmara Eğitim Kurumları Yüzme Sorumlusu ve aynı zamanda Yüzme Takımı baş antrenörü Tuncay Itri Vanlı “Okulumuzun sahip olduğu tesisler öğrencilerimize spor yapmaları için büyük olanaklar sağlabiliyor , okuldan çıkan öğrencilerimiz zaman kaybetmeden antrenmana gelebilmekte ve bu bize hem zaman bakımından , hem de dinlenme bakımından bize büyük avantaj sağlamakta .Okulumuz özellikle yüzme sporuna çok önem ve destek vermekte. Bu destek sonucunda, 6 yılı aşkın süren çalışmaların meyvelerini yavaş yavaş almaya başladıklarını belirtti.

Itri Vanlı konuşmasına şu şekilde devam etti “Hırslı, inançlı , becerikli ve bilgilibir ekibimiz var.Bu ekipte yüzme antrenörleri , kondisyoner , beslenme uzmanı ve yakın zamanda aralarına katılacak olan bir mentor’un olduğunu söyleyen başarılı çalıştırıcı, ''Kurulan ekip yüzücülerin analizlerini gerçekleştiriyor. Onların fizyolojik araştırmaları yapılıyor , beslenme değerleri incelenerek beslenme programları çıkartılıyor. Bu uzmanlar her kamp döneminde sporcu ve antrenörlerle bir araya gelecekler. Sporcuların ölçümlerini yapacaklar. Yüzücülerin her türlü değerini tespit edecekler. Buna göre de neler yapılması gerektiği  ortaya çıkacak, bu doğrultuda gerekli çalışmalar yapılacak ve elde etmiş olduğumuz başarılarımızı uluslar arası platforma da taşıyacağız'' dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz