Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni sayfa açtık

Beşiktaşlı futbolcular, Tayfur Havutçu, Tümer Metin ve yeni transfer Koray Avcı, teknik direktör Rıza Çalımbay'la başladıkları yeni dönemin, takıma iyi bir hava kazandırdığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Menajer futbolcu Tayfur Havutçu, Tümer Metin ve yeni transfer Koray Avcı, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında, takımın son durumuyla igili değerlendirmeler yaptı. Takımdaki havanın çok iyi olduğunu ve tüm futbolcuların istekli olduğuunu vurgulayan Tayfur, “Hoca değişiklikleriyle herşey sıfırdan başlar. Takımdaki tüm futbolcular bunun bilincinde. Herkes oynamak için elinden gelen çabayı sarfediyor. Bizim için bundan sonra her maç final, yarınki karşılaşmayı da kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

Vicente Del Bosque döneminde çok fazla oynama fırsatı bulamayan futbolcuların, işine dört elle sarıldığını belirten Tayfur, bu oyuncuların, yaşadığı motivasyon eksikliğini de gidermeye başladığını kaydetti.

Kendisini de değerlendiren Tayfur, “Kendimi iyi hissediyorum. Hazırlık dönemini iyi geçirdim. Eski gücüme kavuştum. Takım kazandıkça daha mutlu oluyorum” diye konuştu.

TÜMER: OYUN SİSTEMİNDEN DOLAYI MUTLUYUM
  
Siyah-beyazlı takımın önemli futbolcularından Tümer Metin, Rıza Çalımbay'ın getirdiği oyun sisteminde mutlu olduğunu belirtti. Takımın, Çalımbay'ın oynattığı oyun sistemine yabancı olmadığını kaydeden Tümer, “Lucescu döneminde de aşağı yukarı aynı sistemde oynuyorduk. 2 haftadır da aynı sistemde oynuyoruz. Bu nedenle (sistem beni fazla etkiledi) diyemem. Bana tercihim sorulsa, bu sistemde oynamak isterim. Sistem için mutluyum” ifadelerini kullandı.

Teknik direktör değişikliğinin takıma yeni bir hava getirdiğini belirterek Tayfur'un sözlerine katıldığını anlatan Tümer, “Bunun etkisini takımda görüyoruz. Oynamayan oyuncular için yeni bir şans geldi. Rıza hocamız bu havayı takımda sağladı” dedi.
 
Siyah-beyazlı oyuncu, lider oyuncu pozisyonunda üzerinde baskı oluşup oluşmadığı konusundaki soruya da şu yanıtı verdi:  “Saha içinde 1 değil 2-3 lider oyuncu olmalı. Çünkü bize karşı oynayan takımlar önlem alıp markaj yaptırıyor. Bu noktada da lider oyuncunun vasıflarını ortaya koyamadığımızda eleştirilebiliyoruz. Bu benim üzerimde bir baskı oluşturmuyor”

Tümer, “Gençlerbirliği maçında kural hatası yapan hakem Kuddusi Müftüoğlu için medyada (istifa etmeli) şeklinde yorumlar yapıldı. Müftüoğlu istifa etmeli mi?” biçimindeki soruyu, “Bence etmemeli. Her insan hata yapabilir" diye yanıtladı.

"HALA HEYECANLIYIM"

Beşiktaş'ın yeni transferi Koray Avcı, siyah-beyazlı ekibe transferinin çok ani geliştiğini, bu nedenle çıktığı ilk maçta Gençlerbirliği karşısında heyecanlı olduğunu söyledi.

Büyük takımda oynamanın heyecan verici olduğunu vurgulayan Koray, ”Başarılı olmak için bu heyecanı yenmek lazım. İşimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Heyecanımı yenip kendimi rahat hissedersem, daha iyi olacağım” dedi.

Rıza Çalımbay'ın antrenman sisteminde yeni takımında çok fazla değişiklik yapmadığını kaydeden Koray, “Ufak tefek değişiklikler var. Ben bu sisteme alışığım. Ancak takımın alışması gerekiyor. Bir geçiş dönemi yaşanıyor, aşılmayacak bir durum değil. Çaykur Rizespor'u ideal bir takım haline getiren Rıza Çalımbay'ın, burada da önemli işler yapacağına inanıyorum” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz