« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni sayfa

Fenerbahçe, Werner Lorant'la yeni bir sayfa açtı...

Ali İsmet Ural
SON GÜNCELLEME
Açtı ama sayfanın şu anda okunamaz halde olduğunu görüyoruz. Adam, Alman disipliniyle koşan bir takım yaratmaya çalışıyor. Kenardaki el kol hareketlerinden de anlaşıldığı gibi takımının savunmayı rakip yarı alanda kurmasını istiyor. Ama futbolcuların buna uyum sağlamakta çok zorlandıkları apaçık görülüyor. Samsunspor, Fenerbahçe karşısında o kadar akıllı bir futbol sergiledi ki, top Fener kalesinde iken, Uche, Ümit ve Zoran Mirkoviç'i serbest bırakıp, hep beraber rakip orta sahaya pres yaptılar. Böylece pas özürlü savunma üçlüsü, bol yan pas, Rüştü'ye geri pas ya da uzun toplarla Fenerbahçe'yi durdurdu.

KİŞİSEL BECERİLER

Golden sonra Fenerbahçe'nin iki pozisyonu vardı ama bunlar sistemden değil, tamamen oyuncuların kişisel becerilerinden kaynaklandı. Lorant, Revivo ve Andersson'u birbirine yakın oynattı ama maça baktığımızda Rapaiç oyuna girmeden önce, acaba bu ikiliye kaç defa yan top geldi?

İkinci yarıda ise Ceyhun ve Rapaiç'le gol arayan Fenerbahçe, Lorant'ı çıldırtmaya devam etti. Hele hele Ceyhun topu her aldığında kaleye şut atarak önümüzdeki günlerde kadroda yer alma şansını zora soktu.

Bu arada son 25 dakika tek kale oynayan Fenerbahçe, gol de kaçırdı. Ama kalesinde devleşen Göksel, Fenerbahçe'nin tüm umutlarını boşa çıkardı.

Lorant takımı tanıdıkça bu kadro üzerinde oynamalar yaparak, doğruyu bulacak sanıyorum. Ama bu arada puan kayıpları Fenerbahçe'yi ligin kaçıncı sırasına iter, onu bilemem. Haa bir de merak ediyorum, acaba bu maçı gördükten sonra Alman teknik adam, yönetimden oyuncu ister mi? Yaşayalım, görelim.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler