« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni salon mabedimiz olacak

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı Kaptanı Ömer Onan, Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena'da yapacakları maçlarda atmosferin daha iyi olacağını ifade ederek, “Orası bizim mabedimiz olacak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Gazetesi'nde röportajı yer alan Ömer, taraftarın takıma verdiği destekle ilgili bir soru üzerine, “Şimdi yeni salonumuz da açılıyor. Orada oynamaya başladığımızda da atmosferin şimdikinden daha iyi olacağına eminim. Orası bizim mabedimiz olacak. Bizim için taraftar çok önemli. Zaten Fenerbahçe seyircisi de hep destek veriyor. Böylece yenilmesi zor bir takım oluyoruz. Ataşehir'deki yeni salonumuzda tribün sahaya daha yakın, akustiği de çok iyi, inşallah seyirciyle bir bütün olup Fenerbahçe için başarılı sonuçlar alacağız” şeklinde ifadeler kullandı. 

Kaptan Alex ve kaleci Volkan Demirel'in futbol takımının, kendisinin de basketbol takımının sembol ismi olduğu ifadesi üzerine Ömer, “Basketbolda bu anlamda sembol sporcu olabilmek benim için gurur verici. Bu büyük camiada böyle anılmak, burada basketbolu sonlandırmak, benim de istediğim tek şey” yorumunu yaptı.

Hem savunmada hem de hücumda etkili bir oyuncu olduğu kaydedilerek, bunu nasıl başardığı sorulan Ömer, “Şu anda futbolda da, basketbolda da en değerli oyuncular, sahanın iki tarafında iyi oynayabilen oyunculardır. Eskiden oyuncular tek taraflı oynarlardı. Şimdi üst düzeyde kalmak için iki tarafı da iyi kullanmak gerekir. Takım sporlarının hepsinde bu böyle oldu” diye konuştu.

Sezona iyi bir başlangıç yapamadıklarını ancak sonuna kadar zorlayacaklarını anlatan Fenerbahçe Ülker Kaptanı, sakat oyuncuların da takıma dönüşüyle, THY Avrupa Ligi mücadelesi öncesi form durumlarını en üst düzeye çıkarmak için ellerinden yapacaklarını kaydetti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz