« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni Ribery'ler geliyor

Asbaşkan Kıran, "Yeni sezona yönelik transfer çalışmalarımızda ağırlığı Fransa’ya verdik.Orası bizim için bir maden. Fransa’da Ribery kalitesinde çok sayıda futbolcu var" dedi.

Özgür ŞAHİNER, Erhan GÜVEN
SON GÜNCELLEME
FRANCK Ribery Galatasaray'da yeni bir çığır açtı. Devre arasında alınan Fransız oyuncunun, gerek futbol yeteneği ve gerekse kişilik yönünden mükemmel olması, sarı kırmızılı yönetimi transferde yeni bir tercihe yöneltti. Galatasaray Yönetim Kurulu, bundan sonra yapacağı yabancı transferlerinde öncelikli olarak Fransız futbolculara yönelme kararı aldı.

Asbaşkan Turgay Kıran, Ribery sayesinde Fransız futbolcuların değerini anladıklarını belirterek, şunları söyledi:

Hepsi gelmek istiyor

"Yeni sezona yönelik transfer çalışmalarımızda ağırlığı Fransa'ya verdik. Orası bizim için bir maden. Fransa Ligi'nde Ribery kalitesinde çok sayıda futbolcu top koşturuyor. Yaşları 20 ile 22 arasında değişen çok sayıda futbolcu tespit ettik. Bu isimleri teknik direktörümüz Hagi'ye bildireceğiz ve onun beğeneceği oyuncuları transfer edeceğiz. Birkaç tane daha Ribery'yi takıma neden kazandırmayalım. Ayrıca, Fransa'da oynayan genç futbolcular Galatasaray'ı çok iyi biliyor ve gelmek için can atıyor."


Turgay Kıran, devre arasında isteyip alamadıkları İtalyan forvet Locatelli'den vazgeçmediklerini de belirterek, "Locatelli'yi yeni sezonda kadromuzda görmek istiyoruz. Eğer Hagi onay verirse, ilk olarak onu transfer edeceğiz" dedi.

Cimbom’un umudu Tahkim

GALATASARAY
İkinci Başkanı Ergun Gürsoy, Kamerunlu Song'a Beşiktaş maçında rakibine yaptığı hareket nedeniyle verilen 2 maçlık cezanın Tahkim Kurulu tarafından kaldırılmasını beklediklerini söyledi. Profilo Alışveriş Merkezi'ndeki GS Store mağazasının açılışında konuşan Gürsoy, "Bugüne kadar Tahkim Kurulu çok adaletli davrandı. Yine sağduyulu davranacaklarına inanıyoruz’ dedi.

Tita: Galatasaray'ı Karan'dan öğreniyoruz

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Ankaraspor'un Brezilyalı yıldızı Tita, Galatasaray'ı yenmek için oynayacaklarını belirtirken, sarı kırmızılı rakipleri hakkındaki bilgileri Ümit Karan'dan aldıklarını söyledi. Tita, "Ümit’in maçta oynamayacak olması şanssızlık. Ancak Galatasaray'ı iyi bildiği için bize yardımcı oluyor. Nasıl oynamamız gerektiğini anlatıyor" dedi. Öte yandan Galatasaray’da, sakat olan Hakan Ünsal ile Orhan Ak’ın pazar günkü maçta oynamayacağı açıklandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz