Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Yeni rektöre ilk protesto

  DHA
  02.12.2014 - 16:13 | Son Güncelleme: 02.12.2014 - 16:15

  Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Kollektiflerinden oluşan bir grup, görevi törenle devralan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagu’yü protesto etti. Daha önce de birçok protestoda bulunan öğrenciler, yeri Rektöre karşı ilk protestoyu gerçekleştirmeleri nedeniyle bir de kurdele kesti.

  Kocaeli Üniversitesi’nde uzun süre Rektörlük yapan Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu’nun görev süresinin dolmasının ardından yerine atanan Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tedavi eden doktor heyeti arasında yer aldığı biliniyor. Başbakanlığı döneminde de Erdoğan’ın İzmit’teki evine gelip ziyaret ettiği Prof. Dr. Sadettin Hülagü, henüz görevi yeni devralmasına rağmen bugün Öğrenci Kollektiflerinden oluşan öğrenci grubu protesto etti.

  Rektörlük önüne göz bıraktılar

  Rektörlük önünde bir araya gelen öğrenci kollektifleri üzerinde ‘Üniversite bizimdir’ yazılı pankart taşıyarak ‘Müşteri değil öğrenciyiz’, ‘YÖK, polis, medya bu abluka kalkacak’ diye slogan attı. Daha sonra öğrenciler Rektörlük binası önüne yaptıkları ahşap bir gözü bıraktı. Bu ilginç protesto sırasında öğrenci grubu ayrıca yeni Rektör Prof. Dr. Hülagü ile ilgili kırmızı kurdele kesip yeni bir direniş başlattıklarını söyledi.

  Yapılan açıklamanın ardından öğrenciler sessizce dağıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı