« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni rekor denemesi Kaş'ta

DÜNYA Sualtı Serbest Dalış rekortmeni Yasemin Dalkılıç, yeni rekor denemesini 2010 yılının Nisan ayında Antalya'nın Kaş İlçesi'nde gerçekleştirecek.

Pınar AYAR/KAŞ (Antalya), (DHA)
SON GÜNCELLEME
Yaklaşık 6 yıl önce geçirdiği pankreas tümörü rahatsızlığı nedeniyle serbest dalış çalışmalarından uzak kalan Yasemin Dalkılıç'ın, daha önce Bodrum’da gerçekleştireceği ilan edilen yeni rekor denemesi, Kaş’a alındı. Bodrum'da bulunan teknik malzemeler ile Dalkılıç'ın dalışlarını gerçekleştirdiği ‘kızak’ (asansör) Kaş Belediyesi'ne ait bir araçla Bodrum’dan Kaş’a getirildi.

2010 yılının Mart ayında antrenmana başlayıp rekor denemesini Nisan ayının ilk haftasında 125 metrede gerçekleştirmeyi planlayan Yasemin Dalkılıç ve eşi Rudi Castineyra, dalış noktasının seçilmesi ve tonoz atılması gibi teknik detayları görüşmek üzere yarın Kaş’a gelecek.

Kaş Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Mustafa Eriş, Yasemin Dalkılıç'ın rekor denemesini Kaş'ta yapacak olmasının ilçenin tanıtımı açısından önemli bir fırsat olduğunu kaydetti. Eriş, “Yasemin Dalkılıç gibi başarılı, dünya rekortmeni milli sporcumuzu Kaş’ta ağırlamak bizim için bir onurdur. Kaş halkı olarak kendisine gereken her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz