Ege Haberleri

EGE

  Yeni projeler için işbirliği

  İZMİR, DHA
  06 Şubat 2011 - 01:26Son Güncelleme : 06 Şubat 2011 - 01:26

  EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Işın Yılmaz, Ege Üniversitesi Bilim ve Teknoloji ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) ile Türk Alman İşadamları ve Akademisyenleri Derneği’nden (TAİAD) yeni projeler için yardım alacaklarını belirtti. Yılmaz, kadın girişimciliğinin artırılması ve EGİKAD üyelerinin Almanya ile olan ticaretlerinin geliştirilmesi konularında bilgi alışverişinde bulunduklarını aktardı.
  Kadınlar iş yaşamınaEBİLTEM Müdürü Prof. Dr. Fazilet Vardar Sukan ve TAİAD Başkanı Aylin Keşoğlu’nun katıldığı toplantı sonrasında bir değerlendirme yapan Yılmaz, şunları söyledi:“Birlikte ne gibi projeler yapabiliriz bunun üzerinde duruyoruz. Biz daha çok kadının iş hayatına katılması için çaba harcıyoruz. Bu anlamda güçlerimizi biraraya getirmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Üyelerimizin Almanya ile ticari ilişkileri ve kültürel ilişkilerinin geliştirilmesini sağlayabiliriz hem de ortak projelerle Egeli işkadınlarının çoğalmasını sağlayabiliriz.”
  Sukan ise birçok ortak projenin gerçekleştirilebileceğine işaret ederek, “Biz zaten EGİKAD’ın üyesi olduğu BASİFED ile Bilgi ve İnovasyon Merkezi projesini yürütüyoruz. EGİKAD ile de farklı bir proje ortaya çıkarabiliriz” dedi.
  Keşoğlu da Türkiye ile Almanya arasında köprü görevi gören derneğin olanaklarından EGİKAD üyelerinin de yararlanabileceğini, sosyal sorumluluk projelerinde de ortaklık sağlanabileceğini kaydetti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı