ANTALYA HABERLERİ

Yeni Park İnşaatı Çalışmaları Devam Ediyor

IHA
26.02.2015 - 11:46Son Güncelleme :

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL’İN TALİMATI İLE YIKILAN İL ÖZEL İDARE BİNASI’NIN YERİNE KADIN YARI VE YAVUZ ÖZCAN PARKI İLE BİRLİKTE PLANLANAN PARK PROJESİNİN İNŞAATI SÜRÜYOR. BAŞKAN TÜREL ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ.

IHA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yıkılan İl Özel İdare Binası alanı ile Yavuz Özcan Parkı’nı ve Kadın Yarı’nı kapsayan park inşaatını inceledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel dört ayda tamamlanması hedeflenen proje için “Antalya örnek bir yaşam alanına kavuşacak. Bölgede ciddi rahatsızlığa neden olan güvenlik sorunları ortadan kalkacak. Antalya nefes alacak” dedi. Çalışmaları inceleyen Başkan Türel, park içinde bulunan Özürlüler İletişim Merkezi’nin yıkılıp yerine parka uygun olarak modern bir binanın yapılmasının talimatını verdi. Başkan Türel incelemenin ardından Özel İdare Taksi esnafıyla sohbet etti.
Eski İl Özel İdare Alanı, Yavuz Özcan Parkı ve Kadın Yarını kapsayan alanda projenin toplam 22 bin metrekarelik alanı kapsadığı, eski İl Özel İdare alanında “Çocuk ve Çiçek” teması işleneceği belirtilirken, alanda 2 süs havuzu, 1 runner tip havuz bulunduğu, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler’in bitki heykelleri, çiçek şelalesi ve oyun alanıyla çocuklar için cazip hale getirildiği kaydedildi. Alanın Kadın Yarı’na bakan kısmında bulunan ahşap zemin kaplamalı seyir terasının vadinin içerisini yukarıdan seyir imkanı sağlayacağı, seyir terası üzerindeki asma-germe sistem gölgeliklerin ise ziyaretçilerin gölge bir alanda dinlenmeleri için tasarlandığı ifade edildi.
Yavuz Özcan Parkı’nda ise “Sanat ve Çiçek” temasının tercih edildiği bildirilirken, gerçek insan ölçüleriyle orantılı bitki heykelleri, piyano formunda süs havuzu ve mevsimlik çiçeklerle oluşturulmuş boya paleti formunda çiçek parteri bulunacağı belirtildi. Park içine ayrıca çiçeklik haline getirilmiş piyano yerleştirilerek, piyanonun içinden su akışı sağlanacağı ifade edildi.
Proje kapsamında, Kadın Yarı içerisinde çelik taşıyıcılı ahşap kaplama yürüyüş parkuruyla her iki parkın birbirine bağlantısı sağlanarak, parkı gezen vatandaşların vadiyi seyretmesi ve tarihi alanın atıl halden çıkarılarak turizme kazandırılmasının hedeflendiği kaydedildi. Yaklaşık 120 metre uzunluğundaki seyir parkurunun İl Özel İdare alanından başlayarak, tarihi köprünün altından falezler boyunca devam edeceği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Yeni Park İnşaatı Çalışmaları Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Park İnşaatı Çalışmaları Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı