« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yeni olabilirim ama...

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nın yeni transferi Elina Babkina, “Yeni olabilirim ama şimdiden bir Fenerbahçe taraftarı olduğumu söyleyebilirim” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-lacivertli kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin ekim sayısında 22 yaşındaki Letonyalı oyun kurucuyla yapılan röportaj yer aldı.

Kulübün internet sitesi, geçtiğimiz sezon Polonya'nın Lotos Gdynia takımında forma giyen oyuncuyla yapılan röportajdan spotlar yayımladı.

Babkina, “Fenerbahçe'nin benimle ilgilendiğini ilk duyduğum zaman heyecandan ölecek gibi hissettim ve çok sevindim” derken, “Takım koçumuz geçen yıl Polonya Gdynia takımında benim koçumdu. Bu camiadaki en iyi koçlardan biridir. İnanılmaz bir basketbol bilgisi var ve çok iyi bir insan. Şu anda onun da Fenerbahçe takımında olmasından dolayı çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Letonyalı oyuncu, “Yeni olabilirim ama şimdiden bir Fenerbahçe taraftarı olduğumu söyleyebilirim. Futbol maçlarımızı da izliyorum. Bana göre Alex de Souza ile Gökhan Gönül takımımızdaki favori oyuncular” şeklinde görüşlerini aktardı.

Sarı-lacivertli takımın bu sezon da yer alacağı FIBA Avrupa Ligi'yle ilgili görüşlerini de dile getiren Babkina, “Avrupa Ligi için takımımızın çok güçlü olduğuna düşünüyorum, hem idari hem de takım atmosferi açısından çok güçlü bir durumdayız. Bu mutlaka başarımıza yansıyacaktır ve hedefimiz elbette ki Final Four. Türkiye Ligi'nde ise Galatasaray ile çekişeceğiz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz