Gündem Haberleri

  Yeni öğretmenlere 4 yıl tayin yok

  Şebnem ARAT
  22.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Önceki gün 17 bin yeni öğretmen alınacağını duyuran Bakan Dinçer, sistemin değiştiğini, yeni öğretmenlerin en az 4 yıl başka yere tayin talebinde bulunamayacaklarını söyledi.

  MİLLİ Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Kültür Üniversitesi işbirliğinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “YÖNVER Ödülleri” dağıtım töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dinçer, atamalara ilişkin şunları söyledi:
  “Bugün bütçe kanununda tüm kamu idaresi için topyekûn öngörülen kadro sayısı 29 bin. Bakanlık olarak 17 bin öğretmen alacağız. Tüm gücümüzle uğraştık. 17 bin başlangıç için iyi bir rakam.”

  Ağustosta da alınacak

  “Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni aldığı tedbirler ve kanun hükmünde kararname sebebiyle bundan sonra öğretmen aldığımızda 1 yıl stajyerlik
  süresi, artı öğretmenler atandıkları yerde 3 yıl görev yapmak zorunda bulunacak. Kanun ve sistem değişiyor. Bu alacağımız 17 bin öğretmen, göreve başladıkları yerde 1 yıl staj yapacaklarını, en az da 3 yıl görev yapacaklarını, başka yere tayin talebinde bulunamayacaklarını bilerek müracaat etsin. Ağustos ayında ihtiyacımız için öğretmenleri alacağız, ama bunun ne kadar olacağı ve hangi alanlarda olacağı ancak o zaman belli olacak.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı