BURSA HABERLERİ

Yeni Öğrenciler Mimarlık Rozetini Taktı

IHA
06.10.2015 - 09:51Son Güncelleme :

YENİ ÖĞRENCİLER MİMARLIK ROZETLERİNİ TAKTI

IHA

Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin yeni öğrencileri düzenlenen tören ile rozetlerini taktı.
Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, 1. sınıf öğrencilerini bölümü sevdirmek ve mesleğe özendirmek amacıyla ‘Rozet Takma Töreni’ gerçekleştirildi. Mimarlık Fakültesi bahçesinde gerçekleştirilen törene Bursa Vali Yardımcısı Selami Aydın, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk, akademik kadro ve yeni öğrenciler katıldı. Törende yeni öğrencilere seslenen Prof. Dr. Yusuf Ulcay, öğrencilik hayatının dengeli götürülmesi gerektiğinin altını çizdi. Rektör Ulcay, “Sizler yükseköğretimin birinci basamağındasınız. Hayata atılmanın birinci aşamasındasınız. Hayat sadece dersten ibaret değil. Sosyal yaşantınız da olması gerekiyor. Fakat bunu dengeli götürmelisiniz. Hayat sadece çalışmaktan ibaret değil. Fakat çalışmadan da yapılacak bir iş değil. Sizler anne babalarınızın bizlere emanetisiniz. Üniversite ilgili her türlü sorununuzda kapım sizlere açık olacak. Hiç çekinmeden bana gelip, derdinizi paylaşabilirsiniz” dedi.
SADECE MEZUN VEREN ÜNİVERSİTE OLMAYACAĞIZ
Günümüzde şehirlerin bile yarış içerisinde yer aldığına dikkati çeken Rektör Ulcay, “Üniversiteler de aynı yarışa girdi. Bizler de hem ülkemizde hem de dünyada belli alanlarda yarışıyoruz. Üniversite bazında bizleri ilk sırada göremeyebilirsiniz. Ancak alan ve bölüm bazlı bakacak olduğumuzda dünyada da belli bir sırada üniversitemizi görebilirsiniz. Her bölümde çok iyi olmak mümkün değil. Bizler en iyisini yapmak için çalışıyoruz. Göreve geldiğimizde ‘3. Nesil Üniversite’ sloganını ortaya koyduk. Bu slogan bizim bakış açımızı ve vizyonumuzu ortaya koyuyor. Sadece eğitim veren ve öğrencisini mezun eden üniversite olmak istemiyoruz. Artık üniversitemizde geliştirdiğimiz herhangi bir projeyi, ürünü yada hizmeti ticari bazlı pazarlayabilmemiz gerekiyor. 2 bin 500 akademisyeni olan bir üniversiteden bahsediyoruz. Elimizde çok büyük bir potansiyel var. Bugün Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin bizzat kendi aldığı 96 patenti bulunuyor. Bizler bu patentleri satmak ve bir katma değer oluşturmak zorundayız” diye konuştu.
“BİZ REKTÖRÜN YÜZÜNÜ GÖREMEZDİK, SİZLER ÇOK ŞANSLISINIZ”
Bursa Vali Yardımcısı Selami Aydın ise kendisinin de Uludağ Üniversitesi’nde bir yıl öğrenci olarak bulunduğunu kaydetti. O zamanlar rektörün yüzünü bile göremediğinin altını çizen Vali Yardımcısı Selami Aydın, “Görüyorum ki bugün Uludağ Üniversitesi’nde her şey çok değişmiş. Sizler Rektör ile hocalarınız ile uzun vakitler geçirebiliyorsunuz. Bu çok güzel bir gelişme. Lütfen kıymetini bilin ve üniversitenize zaman ayırın. Derslerinize çok iyi çalışın. Bakış açınızı geliştirin. Ülkenize ve mesleğinize faydalı birer vatandaş olarak bu okullardan mezun olun” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Mimarlık Fakültesi’ne yeni başlayan öğrencilere rozetleri takıldı. Vali Yardımcısı Selami Aydın ve UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, törenin sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Yeni Öğrenciler Mimarlık Rozetini Taktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 09 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Öğrenciler Mimarlık Rozetini Taktı haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  04:40
 • Guneş
  06:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  19:54
 • Yatsı
  21:19
Sayfa Başı