İK/Yeni Ekonomi Haberleri

İK YENİ EKONOMİ

  Yeni ofis çalışanların önerileri ile tasarlandı

  Hürriyet Haber
  05.09.2014 - 17:13 | Son Güncelleme:

  İnşaat el aletleri ve dayanıklı inşaat malzemeleri üreticisi Hilti Grup’un Türkiye’deki merkez ofisi farklı tasarımı ile dikkat çekiyor.

  İstanbul Ataşehir’e taşınan Hilti Türkiye’nin yeni ofisinde oyun alanı, rekreasyon alanı ve siesta odası bulunuyor. Açık ofis olarak dizayn edilen 1.200 metrekarelik ofiste genel müdür dahil kimsenin kişisel odası bulunmuyor.

  Langırt masasını çalışanlar istedi
  Hilti Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Mehmetçik Kalay, ofisi çalışanların görüşlerini alarak tasarladıklarını söylüyor: “Ofisin dizaynına başlamadan önce tasarım planlarını çalışanlar ile paylaştık, onların fikirlerini aldık. Bu alanda ayrıca farklı departmanlarda çalışan bir ekip oluşturduk. Bu ekibin amacı tüm farklı departmanlarda çalışan arkadaşlardan yeni ofis hakkında beklenti ve görüşlerini alarak buna göre aksiyona geçmekti. Dolayısıyla ofis tasarımındaki birçok detayda çalışanlarımızın da fikirlerini yansıtmaya çalıştık. Örneğin langırt masası tamamen çalışanlarımızın yeni ofiste görmek istediği bir eğlence aracıydı ve biz de bunu gerçekleştirdik. Çalışanlarımızın görüş ve önerileriyle oluşturduğumuz, onların beğeni ve isteklerini karşılayan ve haliyle de çalışmaktan çok memnun oldukları bir ofis tasarladığımızı söyleyebiliriz. Son dönem araştırmalarına göre günümüzde çalışanlar iş yerlerindeki vakitlerinin ancak yüzde 38’ini masalarında geçiriyorlar, kalan yüzde 62’lik zamanda ise diğer çalışanlarla etkileşim halindeler. Ofis içi mobilizasyon hem yeni dinamik çalışma prensiplerinden hem de gelişen iletişim teknolojileri ve kablosuz ağlardan besleniyor. Artık teknoloji her yerde çalışabilmeyi olanaklı kılıyor. Tüm bu gelişmeleri göz önünde bulundurarak çalışanlarımızın rahat bir çalışma ortamına sahip olmaları için neredeyse tüm detayları yeni ofise entegre ettik.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı