SAMSUN HABERLERİ

Yeni nesil gazetecilik kursu sona erdi

DHA
11.05.2017 - 10:27Son Güncelleme : 11.05.2017 - 10:28
DHA

SAMSUN,(DHA) - BASIN İlan Kurumu ile İş-Kur arasında yapılan protokol gereği “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” programının Samsun ayağı sona erdi.

Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi programınını Samsun ayağı tamamlandı. Basın İlan Kurumu Samsun Müdürü Mustafa Bayraktar, “Tüm dünyayı etkisi altına alan dijital teknolojiler, hayatın her alanına etki ettiği gibi yazılı, görsel ve işitsel medyayı da aynı hızda dönüşüme zorunlu kılmaktadır. Dünyada bilgi teknolojilerinde yaşanan değişim ve dönüşümün gerekliliği konusunda, nitelikli insan kaynağını oluşturmak, yeni nesil gazeteci yetiştirmek amacıyla bu programı başlattık” dedi.
Basın sektöründe yaşanan değişime dikkat çeken Bayraktar, “Sosyal medyadaki gelişmelere, teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimler vermeyi amaçlayan Gazetecilik Eğitim Programımız medya sektöründe çalışan ya da çalışmak isteyen kişilerin analitik düşünme, sorun çözme, etkili iletişim kurabilme, haber yazım teknikleri, tasarım ile fotoğraf çekimi bilgi ve becerilerine sahip olmasını hedeflemekle birlikte bu programımızın yazılı basının internet yayıncılığına entegrasyonunun sağlanmasına da katkısının olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
Basın İlan Kurumu Gazetecilik Eğitim Programı’nı başarıyla tamamlayanlara sertifika verileceğini de ifade eden Bayraktar, “Gazetelerde staj ve işbaşında eğitim imkânı verilerek istihdam sağlanacak ve bu şekilde eğitimin bitiminde kursiyerler edindikleri mesleki bilgilerini işbaşında çalışarak geliştirme fırsatı elde edeceklerdir. Ayrıca yerel ve ulusal basın da bu imkânlar çerçevesinde kalifiye insan kaynağıyla çalışma imkânı bulacaktır. Yoğun ve etkili geçen programın sonunda katılımcıların; Haber toplama ve yazma becerisine sahip, haber etiği ve haber hukukunu kavramış, çeşitli alan habercilikleri konusunda farkındalığı olan, görsel anlatım ve tasarım becerileri edinmiş, fotoğraf makinesi kullanımına hâkim, bilgi teknolojilerinde yaşanan küresel değişim ve dönüşümünün farkına varmış kalifiye personelin yetişmesi sürekli değişime uygun donanımda nitelikli insan kaynağının oluşması hedefimize ulaştığımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Yeni nesil gazetecilik kursu sona erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2017 tarihinde saat 10 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni nesil gazetecilik kursu sona erdi haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:13
  • Öğle
   12:39
  • İkindi
   16:05
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı