Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yeni Müslümanlık!

TÜFEK icat oldu, mertlik bozuldu. Başımıza AB geldi, Müslümanlık bir acayip (!) oldu. Artık iftarlara Hıristiyanlar davet ediliyor. Onlara teşekkür borcumuz bu garip yöntemlerle ödeniyor.

Son örnek İstanbul’dan. AKP örgütü beş yıldızlı otel restoranında iftar veriyor. Sosyete, işadamları, sanatçılar vesaire davetli.

İftara Almanya Başbakanı da katılacak. Geç kalıyor. Katılanların en az yarısı zaten oruçsuz da, yemeğe başlamak için kendisinin gelmesi bekleniyor.

Schröder içeri girerken salonda Mozart çalıyor! 10 dakika sonra müezzin ezan okumaya başlıyor. Schröder, bizim Başbakan’la birlikte iftar açıyor! Aralarında tercüman oturuyor. İftar sonrasında kürsüde nutuklar atılıyor.

Dün Yeni Şafak Gazetesi manşet atmıştı:

‘Danke schön Herr Kanzler.’ (Teşekkürler Sayın Başbakan.) ‘Türkiye’nin AB yolculuğunda en büyük desteği veren Schröder, Erdoğan’ın iftarında yeni kariyerine alkışlarla uğurlandı. Schröder, ‘Hayırlı Ramazanlar’ dedi.’

Mozart’
la başlayıp ezanla devam eden iftar şöleni, en sonunda AB marşı ile noktalanıyor!

Dikkat: Televole Müslümanlığı bütün yurtta egemen kılınmak isteniyor.
Televoleci İslamcı medya, AB ve iktidar şakşakçılığına girişmiş, şu olanlara alkış tutuyor!

Ancak bu işler sırayla! Yakında onlar da bizimkileri kiliselerde ayinlere çağıracaklar.

Onlar iftara gelince iyi de, bizimkiler ayine gitmeyecek mi! Esas şenlik o zaman başlayacak.

Cumhuriyet’in öğretmeni

Ustamız Attilá İlhan toprağa verildi. Bazıları onu sadece edebiyatçı kişiliği, romanları ve şiirleri ile anmayı yeğlediler. Oysa bu tanım çok eksikti.

O bir Cumhuriyet öğretmeni idi.

Atatürk milliyetçisi, ulusalcı...

Bıkmadan, usanmadan, yorulmadan bu yolda çaba harcadı. Nice genç insanları bu çizgiye çektiğinin tanığıyım.

Televizyon konuşmalarını herhalde izlerdiniz. Bize tarihimizi, Cumhuriyet’i anlatırdı. Atatürk’ten ‘Gazi’ diye söz ederken her cümlesinden bir şey kapardık.

Attilá İlhan önceleri TRT-2’de konuşurdu. Genel Müdür Şenol Demiröz döneminde TRT’deki programına son verildi.

Sonra Kanalturk’te program yapmaya başladı. Ekranda yüz binlerce kişi tarafından izleniyordu. İnsanlarımız aydınlanıyor, bilinçleniyor, Atatürk milliyetçiliği ve ulusalcılık konusunda bilgi sahibi oluyordu.

Bence Attilá İlhan’ın edebiyat kişiliği çok büyük ve önemliydi. Ama onun yeni ve asıl görevi, Türk ulusuna Cumhuriyet öğretmenliği yapmaktı. Bunu son nefesine kadar televizyon programı ve yazılarıyla yerine getirdi.

Öğretti, aydınlattı, başardı.

Ulusalcı akımın böylesine güçlenmesinde en büyük etkenlerden biri oldu.

Kültür Bakanı Atilla Koç dün onun cenazesinde protesto edilirken hep bunları düşündüm.

Şimdi tek dileğim, ülkemizde daha nice Attilá İlhan’ların yetişmesidir.

Allah bu yurtsever insana rahmet eylesin, nurlar içinde yatırsın.

BEŞ ŞEHİT

Önceki gün Tunceli’de 5 şehit verdik.

Aynı gün haber saatlerinde TRT-2’nin 18.00 haberleri dahil, bazı televizyon kanalları bu haberi hiç görmemişti. Bu haber ya yoktu, ya da son sıralarda yer almıştı!

Dün Hürriyet ve bazı gazetelerin birinci sayfalarında vardı. Ama başka bazı gazetelerde aynı haber iç sayfalarda verilmişti. Bazılarında iki sütundu.

Biz nereye gidiyoruz? Biz bu haberleri niçin görmüyoruz?
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI