GeriSpor Yeni müsabaka yeni heyecandır
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni müsabaka yeni heyecandır

Yeni müsabaka yeni heyecandır
refid:15098792 ilişkili resim dosyası

Çeyrek asırdır 5 kıtada koltuk değnekleriyle maratonlara katılan engelli sporcu Yavuz Şap, 27 Haziran Pazar günü Hamburg Yarı Maratonu ile tecrübelerine bir yenisini ekleyecek.

Şap, Öger Tur sponsorluğunda ve Fethiye Belediyesi'nin verdiği destekle 25 Haziran Cuma günü Antalya'dan Hamburg'a giderek 21 kilometrelik yarı maratona katılacak.

1985 yılında katıldığı Kıtalararası Avrasya Maratonu ile başladığı serüveninde yurt dışına ilk kez 1990'da Viyana Maratonu ile açılan Şap, 5 kıtada 18 ülkede organizasyonlarda yer alarak 100 üzerinde maratona katıldı.

“DOSTLUK HAVASI YARATMAK İSTİYORUM”

Yavuz Şap, yarı maratonda bir tarafında Türkiye bir tarafında da Almanya bayrağı bulunacağı belirterek, “Dostluk havası yaratmak istiyorum” dedi.

Yaptığı açıklamada, katıldığı her maratonun kendisi için farklı bir heyecan yarattığını kaydeden Şap, “Her sporcu için böyle olur, her yeni müsabaka yeni bir heyecandır. Amacım iyi bir başlangıçla maratonu tamamlamak. Her zaman olduğu gibi koltuk değneklerimle maratonda yer alacağım. En iyi şekilde maratonda yer almak istiyorum. Bir tarafımda “Ay Yıldız” bir tarafımda Almanya bayrağını taşıyarak dostluk havası yaratmak istiyorum. İnşallah güzel olur” diye konuştu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle