"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Yeni moda: Kaş ektirmek

Artık incecik alınmış, kalıcı dövmelerle veya boyalarla şekillendirilmiş, doğal görünümden uzak kaşlar kimseyi cezbetmiyor.

Yeni trend kişinin kendi kıl kökleri kullanılarak yapılan kaş ekimi...

Kişinin kendi kıl kökleri kullanılarak uygulanan kaş ekimi, özellikle kaşlarını kalınlaştırmak, sıklaştırmak ve şekillendirmek isteyenler için ideal bir yöntem... Bu uygulamanın detayları Op.Dr. Ali Duman’dan aldık.
Operasyondan bir gün önce, sadece bu işlemde kullanılan bir cihazla, ekim yapılacak alana lazer uygulaması yapılıyor.
Operasyon günü bir seans daha lazer uygulaması yapıldıktan sonra işleme geçiliyor.
Lokal anestezi uygulaması, ağrı hissedilen tek zaman dilimi. Sonrasında lokal anestezinin etkisiyle kişi hiçbir şey hissetmeden, televizyon seyretmeye veya kitap okumaya devam edebiliyor.
Özel yapım ince “punch” uçlarla saç kökleri toplanıyor. Kaş ekimi için ince saç köklerine ihtiyaç duyulduğundan, 0.8 mm’lik “punch” uçları tercih ediliyor.
Köklerin ekileceği kanallar açılıyor. Bu işlem için değişik açılara sahip mikro bistüriler kullanılıyor. Bu sayede tellerin çıkış yönleri istenilen şekilde ayarlanabiliyor. Doğal görünüm için önemli bir detay bu.
Kaş şekillendirilmesi için de değişik seçenekler var. Bazen kişiler uygulama öncesi kendi makyözlerine veya kuaförlerine çizim yaptırabiliyor.

Erkeklere favori yapılıyor

Bu işlem erkekler tarafından da ilgi görüyor. Özellikle sakallı bölgedeki bir yara izini veya kafada herhangi bir sebeple oluşmuş saçsız alanı ekme yöntemiyle yok etmek mümkün. Ayrıca seyrek favoriler yoğunlaştırılıyor, kaşlar istenilen kalınlığa ulaştırılıyor ve şekillendiriliyor.

Yarışmanın birincileri New York yolcusu

Geçtiğimiz hafta, saç tasarımında dünya trendlerini belirleyen Wella Professionals’ın artık gelenekselleşen yarışması Trend Vision Award 2011’in Türkiye finali yapıldı. Benim de jüri üyesi olduğum yarışmanın birincileri, ülkemizi New York’ta temsil etmeye hak kazandı.

Wella Professionals’ın her yıl düzenlediği ve dünyanın en prestijli saç tasarım yarışmalarından biri kabul edilen Trend Vision Award’ın Türkiye finali, Antalya Rixos Sungate Otel’de belirlendi. Bu yıl iki kategoride yarışan kuaförlerden Genç Yetenek (Young Talent) kategorisinin birincisi, Lumina trendine kattığı yorumla Sezer Aydemir oldu. Boya (Color) kategorisinde ise birinciliği Polaris trendindeki tasarımıyla Yücel Yılmaz kazandı. Gecede jüri üyeliğini Türkiye’nin önemli saç tasarımcıları arasında yer alan Yıldırım Özdemir, Mahmut Ebil ve Hüseyin Özcan, Ystanbul Artistik Kuaförler Derneği Başkanı Yusuf Koçyiğit ve Kelebek’in güzellik editörü olarak ben üstlendim.

Eğlenceli ve feminen

Bebe, kadın formunun duygusal çizgilerinden esinlenerek şekillenmiş, egzotik ve kışkırtıcı parfümü “Bebe Sheer”la kadınlara meyvelerden bir buket sunuyor. Parfümün tepe notasında turunçgil kokteyli yer alırken, orta notasındaki şakayık, gül ve yasemin kokuları parfümü zenginleştiriyor. Bebe Sheer’ın kıvrımlı cam şişesi ile bütünleşen pembe metal kalp ve marka logosu feminen ve eğlenceli bir duygu uyandırıyor.

Gözlerde gece mavisi

Christian Dior, yeni makyaj sezonunda çok şık metal bir bir kutuda sunulan dörtlü far paleti ve bir parlatıcıdan oluşan Blue-Tie’ı yarattı. Dörtlü kompakt göz farı gece mavisinin mat tondan parıtlılı yansımalara giden dokunuşları ile Dior’un “couture” tarzındaki kabartmalı hasır motiflerini yeniden yorumlanıyor.

YARI?MA HAKKINDA
2003 yılından bu yana düzenlenen ve sektörün en prestijli yarışmalarından kabul edilen Wella Trend Vision Award’da birinci olan saç tasarımcısı, bir sonraki yılın trendlerini belirleyen ekipte yer alarak kariyerinde önemli bir sıçrama yapıyor. Türkiye 2005 yılından beri yarışmaya katılıyor.

X