Teknoloji Haberleri

  Yeni Meclis Başkanı İsmet Yılmaz oldu Twitter'ı salladı (İsmet Yılmaz kimdir?)

  Hürriyet Haber
  01.07.2015 - 18:10 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanlık seçiminde 4'üncü tur az önce tamamlandı. 4'üncü tur sonuçlarına göre AK Parti'nin adayı, Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz 258 oyla yeni Meclis Başkanı seçildi. Yılmaz'ın Meclis Başkanı olmasıyla Twitter'da da en çok konuşulan isim oldu.

  İsmet Yılmaz'ın Meclis Başkanı seçilmesi sosyal medyada da yankı buldu. Yılmaz'ın ismi kısa sürede Twitter'ın en çok konuşulan konu başlıkları sıralamasında bir numaraya yerleşti.

  Yeni Meclis Başkanı İsmet Yılmaz oldu Twitterı salladı (İsmet Yılmaz kimdir)
  İSMET YILMAZ KİMDİR

  Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, 258 oyla 26'ncı Meclis Başkanı seçildi.

  Yeni Meclis Başkanı İsmet Yılmaz oldu Twitterı salladı (İsmet Yılmaz kimdir)

  54 yaşındaki İsmet Yılmaz, Sivas Gürün'de doğdu. Evli ve 3 çocuk babası olan Yılmaz, İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Makine bölümünden ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

  Yeni Meclis Başkanı İsmet Yılmaz oldu Twitterı salladı (İsmet Yılmaz kimdir)

  Yüksek lisanslarını İsveç Dünya Denizcilik Üniversitesi'nde "Gemi İşletmeleri Teknik Yönetimi" alanında ve Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk ABD'de yaptı. Doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü deniz hukuku alanında tamamladı.

  Kamu ve özel sektörde yaklaşık 20 yıl mühendis, müşavir avukat olarak çalıştı. 2002'de Denizcilik Müsteşarı olarak atandı. Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüttü. 2007'de Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirildi. 2007'de TBMM dışından Ulaştırma Bakanlığı'na atandı. 61. Hükümet'te Milli Savunma Bakanlığı görevine getirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı