BALIKESİR HABERLERİ

Yeni liman başkanı çocukları denizle buluşturacak

DHA
30.03.2017 - 16:48Son Güncelleme :
DHA

BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde liman başkanlığı görevine atanan Asım Özalp, çocukları ve gençleri deniz ve su sporları ile buluşturmak istediğini belirterek, şimdiden 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Haftası'nda daha önce yapılmamış etkinlikler planladığını belirtti.
Ayvalık Liman Başkanlığı görevine atanan Asım Özalp, ilçedeki görevine başladı. Denizle ilgili farklı etkinlikler ve projeleri olacağına dikkat çeken Özalp, "Çocukları ve gençleri denizle ve su sporları ile buluşturmak, daha da sevdirmek, gelecekte denizcilikle ilgili mesleklere yönlendirebilmek için çalışmalarımız olacak. 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Haftası'nı çocuklara ve gençlere yönelik etkinliklerle taçlandırmak için Ayvalık'ta daha önce yapılmamış etkinlikler planlıyoruz. Ayrıca İstanbul Balat Sahili'nde düzenlenen Dragon Bot Yarışları'nı Ayvalık'ta gerçekleştirmek istiyoruz. 1 Temmuz'un çok renkli geçmesi için çalışmalarımız şimdiden başladı" dedi. Yatlarda Türk bayrağına geçişi yaygınlaştırmak için çalışacaklarını ifade eden Özalp, "Marinamızda bulunan yatların büyük bölüm yabancı bayrak taşıyarak denizlerimizde dolaşıyor. Onları Türk bayrağına geçirmek için çalışmalara başladık. Bu önem verdiğimiz bir konu" dedi.

Kadri KAYA / AYVALIK (Balıkesir), (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Yeni liman başkanı çocukları denizle buluşturacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 16 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni liman başkanı çocukları denizle buluşturacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı