ANKARA HABERLERİ

Yeni Keçiören Bulvarı için çalışmalar başladı

DHA
08.04.2016 - 14:10Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi, Keçiören trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak 'Yeni Keçiören Bulvarı'nın yapımına başladı. Selçuklu Caddesi, Gülhane Caddesi ve Basın Caddesi kesişiminde başlayan çalışmalar nedeniyle Selçuklu Caddesi ve Gülhane Caddesi'nin bir bölümü trafiğe kapatıldı.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Yeni Keçiören Bulvarı'nın Basınevleri bölümündeki 3 katlı köprülü kavşak çalışması nedeniyle Selçuklu Caddesi ile Gülhane Caddesi'nin bir bölümünün trafiğe kapatıldığını belirtti. Bu bölgedeki trafiğin alternatif güzergahlardan sağlandığını belirten Vedat Üçpınar, “Selçuklu Caddesi, Gülhane Caddesi ve Basın Caddesi kesişimindeki kavşaktan itibaren Selçuklu ve Gülhane Caddesi istikametinin bir bölümü trafiğe kapatıldı. Basın Caddesi'nden Gülhane Caddesi'ne bağlantı içinYazgı Sokak ve takiben 13.sokak kullanılabilir, Gülhane Caddesi'nden Basın Caddesi'ne bağlantı için de 15.Cadde ve takiben Yazgı Sokak kullanılarak bağlantı sağlanabilir" dedi.
KEÇİÖREN TRAFİĞİ RAHATLAYACAK
Trafiğin çok sıkışmaması için çalışmaların iki aşamalı olarak gerçekleştirileceğini bildiren Üçpınar, “Çalışmalarımıza Basınevleri tarafından başladık. Basınevleri'ndeki 3 katlı kavşağımız, 2,5 ay civarında sürecek. Buradaki çok katlı kavşak bittikten sonra Haziran ayı gibi Samsun Yolu tarafına başlayacağız. Yeni bulvarın Samsun Yolu kesişiminde bir köprü, 2 alt geçit yapılacak. Herhangi bir problem çıkmazsa onu da Eylül ayı sonlarında bitirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu. Yeni Keçiören Bulvarı'yla Keçiören trafiğinin önemli ölçüde rahatlayacağını belirten Vedat Üçpınar, “Yeni bulvarın yapımı ile Keçiören trafiğinin aşağı yukarı yüzde 40 oranında rahatlayacağını düşünüyoruz" dedi.
KÖPRÜ 420 METRE UZUNLUĞUNDA OLACAK
Üçpınar, proje ile ilgili verdiği bilgide, "Selçuklu Caddesi ile yeni bulvar arasında 420 metre uzunluğunda bir köprü ve yine Selçuklu Caddesi ile Gülhane Caddesi istikametinde yaklaşık 250 metre uzunluğunda bir köprü projelendirildi. Ayrıca Gülhane Caddesi ile Basın Caddesi arasında 2 gidiş 2 geliş olmak üzere bir altgeçit tasarlandı. Tüm bu sanat yapılarının bulunduğu kavşakta depolama alanı yüksek olması için yaklaşık 50 metre çapında hemzemin bir kavşak tanzim edilecek. Böylece hem mevcut kavşaktaki yoğunluk azaltılacak hem de bu bölgedeki vatandaşlar Samsun - Konya Yolu ile Ulus-Kızılay istikametine bağlantı yapabilecekler. Yapımına başladığımız bu yeni bulvar sayesinde Fatih Köprüsü üzerindeki trafik yoğunluğu büyük ölçüde azalacak" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yeni Keçiören Bulvarı için çalışmalar başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2016 tarihinde saat 14 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yeni Keçiören Bulvarı için çalışmalar başladı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı