ANKARA HABERLERİ

Yeni Kart’a fırıncı desteği

Gamze KOLCU
27.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediyesi’nin, “sadaka kültürüne” son vermek amacıyla hayata geçirdiği Yeni Kart Projesi kapsamında Ankara Fırıncılar Odası ile protokol imzalandı. Sadece Yeni Kart sahiplerinin yararlanabileceği uygulama ile vatandaş kaliteli ekmeği daha ucuza alabilecek.

Gamze KOLCU

YENİMAHALLE Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde uygulamaya koyduğu Yeni Kart Projesi’ne bir destek de Ankara Fırıncılar Odası’ndan geldi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Fırıncılar Odası Başkanı Orhan Yaralı’nın imzaladığı protokol ile Yeni Kart kullanıcıları, daha ucuza ekmek alabilecek. Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Balaban’ın da katıldığı protokol töreninde konuşan Yaşar, Yenimahalle esnafının Yeni Kart’a verdiği destekten dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Yenimahalle’de oturan bütün vatandaşlarımızı Yeni Kart kullanmaya, esnafı da bu sosyal sorumluluk projesine omuz vermeye davet ediyorum” dedi.

Yenimahallelilerin kullanımına sunulan Yeni Kart ile yapılan alışverişler sonucu biriken puanların bir kısmının yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtılacağını ifade eden Yaşar sözlerine şöyle devam etti:

Hızlı ve aktif hizmet

“Hemşericilik bilincini tekrar uyandırmak için başlattığımız bu projeye sizler de tanık oluyorsunuz. Bu kart dayanışma ruhunu arttırarak kullanıldığı her yerde Yenimahallelilere kazandıracak. Belediye hizmetlerinde kimlik yerine geçecek olan Yeni Kart, vatandaşlarımızın tüm belediye içi hizmetlerinde de kolaylık sağlayacak. Hızlı ve aktif hizmet Yenimahallelilerle buluşacak. Yeni Kart sahipleri, anlaşmalı işyerlerinde indirimli alışveriş yaparken puan kazanacak. Kazandıkları puanlarla da yine yardıma muhtaç vatandaşlara yardım etme olanağı yaratacak.

Yeni Kart ile birlikte soğukta, sıcakta ekmek kuyruklarında çekilen çile son bulacak.   Yenimahalleli, halk ekmek kuyruklarında yaşanan rezaletle, evlerinin önüne atılan gıda paketleri ve birkaç torba kömür ile utandırılamayacak. Yardımın gizli olması ile ilgili geleneklerimize yeniden dönüyoruz. Yeni Kart ile tabiri caizse alan el veren eli görmeyecek. Birilerinin yaptığı gibi insanları utandırarak gururlarıyla oynama devri kapanıyor. Hiç kimse bu işten kişisel pay sahibi olamayacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yeni Kart’a fırıncı desteği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı